Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Šport » Zobrazenie článku

Blatter je bez svojej pravej ruky, FIFA odstavila Valckeho

2015-09-18 | Šport

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter zostal bez svojej pravej ruky - vo

Blatter je bez svojej pravej ruky, FIFA odstavila Valckeho


Generálny sekretár FIFA Jérome Valcke si podľa obvinení mal vylepšovať penziu predajom na zápasy majstrovstiev sveta.ŽENEVA 18. septembra (WebNoviny.sk) - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter zostal bez svojej pravej ruky - vo štvrtok dočasne zastavili výkon funkcie generálnemu sekretárovi Jéromovi Valckemu.

Odporúčame:

Blatter môže ísť pred súd, jeho obhajoba má trhliny


FIFA nariadila etickej komisii, aby vyšetrila obvinenia, že sa Francúz obohacoval na kupčení so vstupenkami na zápasy majstrovstiev sveta. Valcke bol podobne ako Blatter na odchode z úradu, ale obaja mali opustiť štruktúry FIFA až po mimoriadnych voľbách prezidenta 26. februára 2016.

"Generálny sekretár Jérome Valcke bol s okamžitou platnosťou odvolaný a zbavený svojej funkcie až do vyriešenia celej záležitosti. FIFA vzala na vedomie sériu obvinení voči generálnemu sekretárovi a požiadala etickú komisiu o vyšetrovanie," uvádza sa vo vyhlásení riadiaceho orgánu svetového futbalu.

Valcke mal obchodovať so vstupenkami

Odvolanie prišlo v čase, keď sa mal Valcke v Moskve zúčastniť na piatkových oslavách spojených s odpočítavaním záverečných 1000 dní do otvorenia MS 2018 v Rusku.

Bývalý pracovník televízie a obchodník v športovom marketingu doplatil na obvinenie niekdajšieho partnera FIFA pre distribúciu vstupeniek, že na vlaňajších majstrovstvách sveta v Brazílii predával lístky najvyššej kategórie za trojnásobok ich ceny. Informácie o existencii takejto zmluvy potvrdil pracovník marketingu Benny Alon.

Podľa neho išlo dovedna o 8750 vstupeniek na zápasy MS 2010 a 2018. Valcke sa mu vraj v emailoch zdôveril, že peniaze z budúceho predaja považuje za prilepšenie k penzii. Jeho newyorskí právnici obvinenia popierajú.

Valckeho pozícia sa už raz otriasla

Kariéra 55-ročného Valckeho vo FIFA si už jeden pád pamätá. V roku 2006 ho prepustili ako riaditeľa marketingu, keď musela FIFA 90 miliónmi dolárov urovnať spor so sponzorom MasterCard pre podpis zmluvy s konkurenčnou Visa. Newyorský sudca, ktorý vtedy žalobu riešil, vyslovil výhrady k morálnym kvalitám Valckeho obchodných metód. O niekoľko mesiacov však bol Francúz späť, a to ako generálny sekretár novozvoleného prezidenta Blattera.

Valckeho pozícia sa otriasla až spolu s Blatterovou po prevalení korupčných afér v máji a júni tohto roka. Denník New York Times vtedy vyrukoval s informáciou, že to bol práve on, kto v roku 2008 stál za podozrivým prevodom 10 miliónov amerických dolárov na účet kontrolovaný vtedajším prezidentom Futbalovej konfederácie Strednej a Severnej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF) Jackom Warnerom.

Americkí vyšetrovatelia tvrdia, že peniaze boli úplatkom za tri hlasy vrátane Warnerovho pri výbere Juhoafrickej republiky za organizátora majstrovstiev sveta 2010. Valcke sa bránil, že nemal oprávnenie na platbu, a odmietol vyvodiť osobnú zodpovednosť. Až koncom júla vyhlásil, že funkciu odovzdá po voľbách nového prezidenta FIFA


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
111 zobrazení
label