Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Slovensko » Zobrazenie článku

KDH vyzýva Smer, zrušme posledný pozostatok Mečiara

2015-03-10 | Slovensko

KDH vyzýva Smer, zrušme posledný pozostatok Mečiara


Návrh na zrušenie Mečiarových amnestií je záväzok KDH občanom. Ján Figeľ zároveň oznámil, že podporujú pripomienky prezidenta k zákonu o zdravotnej starostlivosti.BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) – KDH je podľa predsedu hnutia Jána Figeľa konštruktívnou a dôslednou opozíciou, čo dokazuje aj predložením návrhu na zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara. Ako povedal Figeľ v utorok na tlačovej besede, zrušenie Mečiarovych amnestií je záväzok voči občanom a ani pobyt v opozícii neznamená v tom pauzu.

"Existuje veľa dôvodov, aby tento návrh prešiel. To, že ho podporuje celá opozícia, je výzvou pre Smer, aby sa pridal," povedal šéf KDH, podľa ktorého sú amnestie jedným z posledných pozostatkov po Mečiarovi. "Pre nás to je vážny bod, nie počítanie fajočiek. Princíp, na ktorom spočíva demokratická moc. Chceme o tom férovo rokovať a vytvoriť úspech ako pri manželstve v ústave," uviedol.

Návrh ústavného zákona ruší podľa KDH neštandardné amnestie udelené bývalým predsedom vlády Vladimírom Mečiarom, ktorý vykonával niektoré oprávnenia prezidenta republiky. Tieto amnestie v časti týkajúcej sa zavlečenia Michala Kováča ml. do cudziny a zmareného referenda, ktoré malo byť vykonané v dňoch 23. a 24. mája 1997, sú podľa kresťanských demokratov zmätočné a ako také nezodpovedajú princípu právnej istoty.

Odporúčame:

KDH radí Ficovej vláde, ako vyťažiť viac z predaja Telekomu

Čislák chce prelomiť veto, je proti prednostným vyšetreniam

K poplatkom máme pripomienky, tvrdia lekárske organizácie

Poplatky u lekárov nedostali stopku, Kiska nepodpísal zákon


Smer nevhodne zasahuje do platieb v zdravotníctve

Figeľ zároveň oznámil, že KDH podporuje pripomienky prezidenta SR k zákonu o zdravotnej starostlivosti. "V novele Smer nevhodným spôsobom zasahuje do rozsahu platieb v zdravotníctve a zhoršuje stav, ktorý je aj tak komplikovaný. Zdravotníctvo potrebuje ozdravné kroky," povedal Figeľ s tým, že KDH nie je za zvyšovanie poplatkov, ale ak existujú, majú byť čitateľné pre pacienta, lekára i poisťovňu.

"Novelou Smer zahmlieva situáciu pri poplatkoch. Výsledný produkt znamená nejasný stav," konštatoval. Problém vidí v zrušení poplatkov za prednostné vyšetrenie. Nespochybňuje oprávnenosť regulácie poplatkov, tvrdí, že lepšie pravidlá by privítal.

Zároveň však podotýka, že zmeny by mali byť výsledkom komplexnej analýzy vyberania úhrad od pacientov tak, aby bol jasný vplyv na poskytovateľov, pacientov, kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Konštatoval tiež, že niektoré ustanovenia novely sú nejasné.

Vláda nechce riešiť problém subdodávateľov

Poslanci NR SR za KDH predkladajú dvanásť návrhov zákonov. Jedným z nosných je návrh zákona o ochrane subdodávateľov pri verejnom obstarávaní. Ide o malých podnikateľov a živnostníkov, ktorým nie sú preplácané faktúry.

"Vláda tento problém nechce riešiť. Vládni poslanci vždy tento návrh, o ktorom bude parlament rokovať, odmietli už štyrikrát," povedal podpredseda hnutia Pavol Zajac


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
133 zobrazení
label