Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Slovensko » Zobrazenie článku

SaS sa prikláňa k Junckerovi, sú za spoločnú armádu

2015-03-10 | Slovensko

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporuje myšlienku spoločnej armády Európskej únie (EÚ). Je

SaS sa prikláňa k Junckerovi, sú za spoločnú armádu


Myšlienka spoločnej armády nie je nová. Podobných iniciatív bolo podľa exministra obrany za posledných 50-60 rokov viacero.BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporuje myšlienku spoločnej armády Európskej únie (EÚ). Je to jedna z oblastí, kde integrácia v rámci EÚ nemusí byť na škodu a pozitíva môžu prevládať, myslí si poslanec liberálov a exminister obrany Ľubomír Galko.

Podľa bývalého ministra je však otázne, ako k tejto téme pristúpia iné členské štáty, napríklad Veľká Británia či Francúzsko. Technická realizácia tiež môže byť zložitejšia. "Uprednostňujem skôr integráciu vybraných zložiek armád pred vytvorením nejakého molochu," vysvetľuje Galko.

Odporúčame:

Juncker túži po prestížnejšej Únii, chce vlastnú armádu


Slovensko si musí vstúpiť do svedomia

Spoločná armáda by mohla vzniknúť napríklad postupným zlúčením všetkých síl rýchlej reakcie, ktoré už dnes jednotlivé štáty pripravujú. V rámci bojových skupín by tak došlo k zlúčeniu a podliehali by európskemu veleniu. Špecializované činnosti a krízový manažment by podľa exministra mohli zostať v kompetencii jednotlivých štátov.

"Ak má vzniknúť niečo ako spoločná armáda, štáty ako Slovensko či Maďarsko by si museli vstúpiť do svedomia z hľadiska vyčleňovania finančných prostriedkov na obranu," upozorňuje Galko. Je totiž presvedčený, že v opačnom prípade nemôžeme byť plnohodnotnými partnermi takejto spoločnej armády.

Exminister dodáva, že myšlienka spoločnej armády nie je nová. Podobných iniciatív bolo za posledných 50-60 rokov viacero. "Kým nepoznáme technikálie, je otázne, či je na takéto zásadné rozhodnutie vhodná doba," dodal Galko s tým, že EÚ sa momentálne nevie dohodnúť na Grécku, menovej únii, hrozbe odchodu Británie a podobne.

Armáda môže zlepšiť prestíž Únie

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker chce, aby EÚ mala vlastné ozbrojené sily. V sobotu 7. marca v rozhovore pre nemecký denník Welt am Sonntag Juncker uviedol, že vo svetle krízy na Ukrajine potrebuje únia získať na serióznosti a prestíži.

Armáda by podľa slov luxemburského expremiéra pomohla bloku budovať spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku a umožnila prevziať zodpovednosť Európy za dianie vo svete. Nemala by však podľa neho súťažiť s NATO, no radšej viesť k "intenzívnejšej spolupráci pri vývoji a nákupe vojenských zariadení a výraznému šetreniu nákladov".

"Európa dramaticky stratila prestíž. Dokonca aj v zahraničnej politike nás, zdá sa, nie je možné brať vážne. Vojenská reakcia je vždy zlá, je však uznaním, že diplomacia a politika zlyhala. Spoločná armáda Európanov by navyše v Rusku vzbudila dojem, že sme seriózni vo veci dodržiavania hodnôt EÚ," povedal Juncker pre Welt am Sonnta


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
89 zobrazení
label