Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Slovensko » Zobrazenie článku

Obrazom: Symbol verejnoprávnej televízie zostal vyľudnený

2015-03-10 | Slovensko

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ukončil sťahovanie z výškovej budovy do nových administratívnych

Obrazom: Symbol verejnoprávnej televízie zostal vyľudnený


Zamestnanci, ktorí pracovali vo výškovej budove verejnoprávnej televízie, sa začali sťahovať do zrekonštruovaného zdravotného strediska už v januári.BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ukončil sťahovanie z výškovej budovy do nových administratívnych priestorov. Tie vznikli prestavbou bývalého zdravotného strediska televízie v bratislavskej Mlynskej doline.

Obrazom: RTVS opustila výškovú budovu

"Väčšina zamestnancov RTVS je už z výškovej budovy presťahovaná," uviedol v pondelok pre agentúru SITA PR manažér RTVS Juraj Kadáš. V súčasnosti je podľa neho vo výškovej budove už len 29 zamestnancov, ktorí sa však nepresťahujú do zrekonštruovanej budovy, ale do iných priestorov RTVS.

"Definitívny dátum ich sťahovania bude známy až po tom, keď pre nich budú pripravené priestory, ktoré sa momentálne upravujú," dodal Kadáš. V novej administratívnej budove sídlia generálny riaditeľ a jeho sekcia a tiež pracovníci zo sekcií ľudských zdrojov, marketingu a komunikácie, technickej realizácie, ekonomiky a programových služieb.

Náklady na sťahovanie sú minimálne

Zamestnanci, ktorí pracovali vo výškovej budove, známej takmer 40 rokov ako symbol verejnoprávnej televízie, sa začali sťahovať do zrekonštruovaného zdravotného strediska v januári. Ako SITA vo februári informoval Kadáš, náklady na sťahovanie sú minimálne. Zamestnanci sa totiž, s výnimkou ťažkých a nadrozmerných predmetov, sťahovali svojpomocne.

Obrazom: Nová zrekonštruovaná budova RTVS

Náklady na sťahovanie by nemali prevýšiť tritisíc eur. Presťahovaním z výškovej budovy do zrekonštruovanej budovy zdravotného strediska sa podľa RTVS "výrazne zefektívni chod administratívnej časti RTVS, keďže kapacita zrekonštruovanej budovy postačí pre absolútnu väčšinu zamestnancov výškovej budovy a tiež pre časť zamestnancov, ktorí sa do zrekonštruovanej budovy presťahujú z iných priestorov".

Zrekonštruovaná administratívna budova má rozlohu 4 058,58 metra štvorcového a 64 pracovísk s celkovou kapacitou 227 zamestnancov. Prestavba zdravotného strediska v Mlynskej doline na administratívne priestory sa začala v apríli 2013 a stála 2 294 948,80 eura bez DPH. Potrebné zariadenie interiéru (podlahová krytina, dvere, stoličky a podobne) stálo 482 999 eur bez DPH.

RTVS chce budovu ponúknuť štátu

Výšková budova v Mlynskej doline bola pred sťahovaním obsadená na menej ako 40 percent a pracovalo v nej približne 180 zamestnancov. Roky boli kancelárie vo výškovej budove v prevádzke len po 11. poschodie. Zvyšné priestory sú opustené siedmy rok a RTVS ich len udržiava. Budova má 28 poschodí a dostavali ju v decembri 1975.

Ako pre SITA povedal koncom roka 2014 generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, rozhodnutie odísť z výškovej budovy televízie nie je "viazané vôľou, je to skôr nevyhnutnosť". Požiarna ochrana výškovej budovy už nezodpovedá súčasnému štandardu a problémom je i nefunkčná a neobnoviteľná ventilácia, ako aj všetky ostatné nevyhnutné systémy potrebné pre prevádzkovanie takéhoto typu budovy.

Budova nespĺňa protipožiarne a hygienické kritériá. Výšková budova ostane po vysťahovaní prázdna. Podľa generálneho riaditeľ RTVS Václava Miku nepočítajú s tým, že ju ľahko predajú. Inštitúciu čakajú náklady spojené s udržiavaním budovy, ktoré sú ale oproti súčasným minimálne.

Keďže RTVS je povinná starať sa o svoj majetok, bude výškovú budovu udržiavať a bude hľadať cestu, ako ju zhodnotiť. Najprv ju ponúkne štát


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
97 zobrazení
label