Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Slovensko » Zobrazenie článku

Obvineného Smeráka nahradil v parlamente Gaži, zložil sľub

2015-03-10 | Slovensko

Obvineného Smeráka nahradil v parlamente Gaži, zložil sľub


Po personálnych otázkach sa poslanci budú zaoberať prezidentom vráteným zákonom o rozsahu zdravotnej starostlivosti. Ten uviedol, že niektoré ustanovenia novely sú nejasné.
BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) – Peter Gaži zo Smeru-SD zložil na začiatku 48. schôdze Národnej rady SR poslanecký sľub. Ten nastúpil do NR SR po tom, čo sa poslaneckého mandátu vzdal jeho stranícky kolega Vladimír Jánoš.

Na Jánoša bolo podané trestné oznámenie za vyhrážanie a týranie blízkej a zverenej osoby, ktorého sa údajne dopustil na manželke a dcére. Okresný súd v Prievidzi v pondelok nerozhodol o tom, či má byť vzatý do väzby. Po niekoľkohodinovom výsluchu ho opätovne umiestnili do policajnej cely a rozhodovanie pokračovalo v utorok. Sudkyňa zároveň v pondelok určila kauciu vo výške 20-tisíc eur.

VIAC O KAUZE SMERÁKA JÁNOŠA:

Smeráka Jánoša, ktorý mal týrať ženu, prepustili na kauciu

Smerák, ktorý mal týrať ženu, ostáva po výsluchu v cele

Zo slov poslanca Jánoša mrazí, takto mal nadávať manželke

Smerák Jánoš mal týrať manželku a dcéru, vzdáva sa mandátu

Polícia rieši prípad Smeráka Jánoša, zobrala mu zbrane


Gaži v parlamente pôsobil do 25. novembra minulého roku. Vtedy musel odísť po tom, čo si poslanecký mandát uplatnil Peter Pellegrini. Gaži bol od začiatku volebného obdobia za neho náhradníkom v poslaneckých laviciach. Po zložení sľubu plénum čaká schválenie zmien v parlamentných výboroch.

Kiskovi sa zdali byť niektoré ustanovenia nejasné

Poslanci opätovne diskutovali o úprave poplatkov v zdravotníctve a zhodli sa, že by mali byť regulované. Ich názory sa však rozchádzali v tom, či to ministerstvo zdravotníctva ako predkladateľ návrhu urobilo dobre alebo nie.

Novelu zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti na opätovné prerokovanie parlamentu vrátil prezident SR Andrej Kiska, ktorý navrhuje, aby NR SR legislatívu neschválila ako celok.Problém vidí v zrušení poplatkov za prednostné vyšetrenie. Nespochybňuje oprávnenosť regulácie poplatkov, naopak tvrdí, že lepšie pravidlá by privítal.

Zároveň však podotýka, že zmeny by mali byť výsledkom komplexnej analýzy vyberania úhrad od pacientov tak, aby bol jasný vplyv na poskytovateľov, pacientov, kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Konštatoval tiež, že niektoré ustanovenia novely sú nejasné.

Program by mali prerokovať za dvanásť dní

Poslanci majú prerokovať na marcovej schôdzi 80 bodov, z toho 60 návrhov zákonov v prvom čítaní. Z tohto počtu je jedenásť vládnych a 49 poslaneckých návrhov.

V druhom čítaní je na schôdzi zaradených jedenásť legislatívnych noriem. Poslanci si tiež vypočujú správu verejnej ochrankyne práv a zámer prevodu majetku štátu v spoločnosti Slovak Telekom, a. s.

Na marcovej schôdzi budú voliť aj jedného člena Správnej rady Ústavu pamäti národa a dvoch členov dozornej rady ústavu. Program by mali poslanci NR SR prerokovať za dvanásť rokovacích dn


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
145 zobrazení
label