Posledný inzerát...

thumb1

Pekný 3-izbový byt na prenájom

2017-08-01 16:59:45 | nehnuteľnosti

Prenajmem zariadený 3-izbový byt na Mochovskej ul. v Leviciach, 2. posch. plastové okná, mur. jadro, prerobené podlahy. Je zariadený.K dispozícii všetky elektrospotrebiče.DIGI TV a internet.Cena: 500 €/mesiac vrátane energií. Kontakt:...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

TEMNÉ KECY
30.01.2018 o 19:00 | CK Junior Levice

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Kultúra » Zobrazenie článku

One Day Jazz Festival prinesie tento víkend hudobnú špičku

2014-04-09 | Kultúra

Už v piatok 11. apríla v Košiciach a v sobotu 12. apríla v Bratislave sa uskutoční One Day Jazz

One Day Jazz Festival prinesie tento víkend hudobnú špičku


BRATISLAVA 9. apríla (WEBNOVINY) - Už v piatok 11. apríla v Košiciach a v sobotu 12. apríla v Bratislave sa uskutoční One Day Jazz Festival. Hlavnou hviezdou podujatí bude americký bubeník Chris Dave, ktorý vystúpi v rámci projektu Chris Dave and the Drumhedz.

One Day Jazz Festival je postavený na voľnej myšlienke

Ako v rozhovore pre agentúru SITA povedal organizátor festivalu a uznávaný bubeník Martin Valihora, návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť na to najlepšie zo svetovej, ale aj zo slovenskej hudobnej scény.

"One Day Jazz Festival je postavený Line-up One Day Jazz Festivalu:

Košice: Chris Dave and the Drumhedz, Eugen Vizváry "Part One" Project feat. Anita Soul, DJ Vec, Martin Janočko & Detská Porcia.

Bratislava: Chris Dave and the Drumhedz, Eugen Vizváry "Part One" Project feat. Anita Soul, spoločne vystúpia aj DJ Vec a Martin Valihora.

Podujatia sa budú začínať o 20:00, pričom návštevníkov a návštevníčky budú do vnútra vpúšťať už o hodinu skôr.

Agentúra SITA vydala k správe aj fotografie vo fotoservise.na voľnej myšlienke. Výnimočnosť tohtoročného džezového dňa je, že sa bude konať v kluboch. V rámci charakteru Chrisa Davea and the Drumhedz a celého line-upu festivalu mi napadlo, urobiť to ako takú džezovú urban párty, aby sa ľudia mohli aj hýbať, keď budú chcieť. Vystúpi silná koncentrácia svetového aj slovenského talentu. Všetci hudobníci, ktorí prídu, sú naše muzikantské klenoty. Budú to večery, počas ktorých sa ľudia môžu prísť zabaviť, uvoľniť sa a zároveň si vypočuť veľa kvalitnej svetovej hudby. Festival bude aj o tom, ako džez dokáže spájať aj iné elementy a stále je to o tom, že počúvame kvalitnú hudbu. Treba prísť a podporiť ľudí na pódiu a ukázať, že to, čo robia, má zmysel,"
vyjadril sa Valihora.

V bratislavskom Ateliéri Babylon a v košickom klube Kasárne/Kulturpark sa budú konať aj krsty debutového albumu slovenského klaviristu, skladateľa a hudobného producenta Eugena Vizváryho s názvom Part One (2014). S Vizvárym v projekte Part One pôsobia aj Oskar Rózsa, Rado Tariška, Michal Bugala, Štefan Bugala, Dávid Hodek a Martin Valihora, pričom o spev sa stará Anita Soul.

Chris Dave and the Drumhedz


Martin Valihora v súčasnosti pripravuje slovenské turné

Martin Valihora v súčasnosti pripravuje slovenské turné s triom, v ktorom okrem neho hrajú aj Vardan Ovsepian a Daniele Camarda. Koncerty by sa mali konať v máji. "Milujem hrať s týmito ľuďmi, je to môj svet a veľmi sa na to teším," povedal. Okrem toho chystá aj vystúpenia s kvartetom, v ktorom s ním pôsobia Ondrej Krajňák (klavír), Tomáš Baroš (kontrabas) a Ondřej Štveráček (saxofón).

"S kvartetom vystúpime 16. apríla v Klube 77 v Banskej Bystrici a o deň neskôr v bratislavskom Divadle Aréna. Bude to klasický, akustický džez, teším sa, že sa takto môžem vrátiť k pôvodným koreňom," vyjadril sa bubeník, ktorý pozorne sleduje slovenskú hudobnú scénu.

"Na Slovensku je veľa tvorivého potenciálu a pomaličky vznikajú aj formy, ktoré sú autentické a pekné. Je tu zopár talentovaných hudobníkov, pomaličky to v ľuďoch dozrieva a tvorí sa scéna. Určite to ide dopredu, nestagnuje to, vôbec to nejde dozadu, akurát treba vytvárať aj nové veci. Dobré momenty a dobré elementy, čo sú silná harmónia, dobrá melódia, jednoduchosť a odkaz v hudbe, nemusia byť len premyslené a zbytočne prešpekulované, hudba má aj svoje prirodzené poslanie. Stále je tu priestor pre silné kapely a silné pesničky, silné v zmysle celistvosti a výpovede. V hudbe musí byť zachytená ľudská duša. Inak by to bola len samoúčelná vec," dodal muzikant, ktorého počas nedávneho udeľovania Radio_Head Awards oslovili najmä vystúpenia interpretov Katarzia, Korben Dallas a Fúzy Múzy.

"Keby som mal vyjadriť, čo sa mne v hudbe páči alebo čo ma v súčasnosti vie osloviť, tak je to napríklad Katarzia. Tú mám veľmi rád, pretože jej naozaj verím to, čo robí. Veľmi príjemným spôsobom používa muziku na svoju výpoveď. Páčia sa mi aj jej texty, je to jeden z umelcov, ktorý ma prirodzene dostáva do bodu, kde počúvam aj text a nie len hudbu. Korben Dallas sa mi páčia aj vďaka spevákovi, ktorý je kvalitný a dobrý a ktorý je pre mňa v určitom zmysle nový a to nie len farbou hlasu a výpoveďou. Počúval by sa veľmi dobre, aj keby spieval v akomkoľvek cudzom jazyku. Najviac sa mi páčila kapela Fúzy Múzy. Prišla s úplne iným spôsobom hrania, pretože pracovali s energiou hudby a z jej prirodzeným zvukom. Páčilo sa mi aj ako vyzerali na pódiu, čo u nás nie všetkých zaujíma, a takisto aj ako sa pohybovali. Spomenul som si hneď na určité začiatky Davida Bowieho, kedy sa mladý rebel nebojí postaviť na pódium a niečo zo seba naplno dať," dodal Valihora


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
427 zobrazení
label