Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť


Notice: Trying to get property of non-object in /nfsmnt/hosting1_2/b/2/b27121ef-56f8-441c-975a-2bd4a09a6ca5/levican.sk/web/resources/templates/next_event.php on line 15

Notice: Trying to get property of non-object in /nfsmnt/hosting1_2/b/2/b27121ef-56f8-441c-975a-2bd4a09a6ca5/levican.sk/web/resources/templates/next_event.php on line 22

Notice: Trying to get property of non-object in /nfsmnt/hosting1_2/b/2/b27121ef-56f8-441c-975a-2bd4a09a6ca5/levican.sk/web/resources/templates/next_event.php on line 23


.. o |

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Automagazín » Zobrazenie článku

Ivan Jakeš chce na Rely Dakar skončiť v prvej desiatke

2013-12-30 | Automagazín

Na štart svojej v poradí už siedmej Rely Dakar (5. - 18. januára) odletí na Nový rok 2014 slovenský

Ivan Jakeš chce na Rely Dakar skončiť v prvej desiatke

BRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) - Na štart svojej v poradí už siedmej Rely Dakar (5. - 18. januára) odletí na Nový rok 2014 slovenský motocyklový reprezentant Ivan Jakeš.

V uplynulom 35. ročníku najťažšej rely na svete dosiahol historicky najlepšie umiestenie zo slovenských účastníkov. "Štvrté miesto bolo pekným výsledkom, pokúsim sa o jeho zlepšenie. Spokojný však budem aj s umiestením v prvej desiatke," povedal v pondelok na tlačovej besede v hoteli Holiday Inn 40-ročný pretekár a dodal: "Za najväčšieho favorita považujem Španiela Marca Comu, ale v 174-člennom štartovom poli je ešte aspoň dvadsať ďalších jazdcov, ktorí môžu skončiť na popredných priečkach. Rátam medzi nich aj nášho Štefana Svitka."


Treba taktizovať

Akú zvolí Jakeš taktiku? "Na dosiahnutie dobrého výsledku budem mať dostatok času a priestoru. Najmä v prvých etapách nebudem jazdiť s veľkým nasadením. Treba trochu taktizovať a vyčkávať. Chcem jazdiť ešte rozumnejšie ako pred rokom."

Jakeš bude jazdiť so štartovým číslom 16 opäť na motocykli KTM 450 Rally Replica. "Nie je to továrenský stroj. Je identický s predchádzajúcim motocyklom. V domácej dielni sme sa snažili o určité vylepšenia. Ivan si motocykel prvýkrát vyskúša až v Argentíne, prvé kilometre absolvuje pri presune z Buenos Aires na štart 1. etapy v Rosariu," uviedol Jakešov osvedčený mechanik Jaroslav Beran.


Zvyknutý na zlomeniny

Kondičným trénerom a vodičom sprievodného automobilu je Marián Smyčka. "Ivan zvládol rehabilitáciu po operácii zraneného ramena. Napokon na zlomeniny je už zvyknutý," narážal na skutočnosť, že Jakeš má na svojom tele 33 zahojených zlomenín.

Štvrtým členom NAD RESS Adventure Teamu je prekvapujúco gitarista skupiny Tublatanka Juraj Topor. "Raperi a motocykle idú k sebe. Prvý raz ma na motocykel posadil môj otec, keď som mal tri roky. Dakar bol už dávnejšie môj sen, Ivan mi ho pomohol splniť. Podrobne ešte svoje povinnosti nepoznám. Mám v úmysle zoceliť našu partiu, nebudem sa vyhýbať žiadnej robote. Gitaru so sebou neberiem, nebude na ňu čas ani priestor."


Kandidát na Krištáľové krídlo

Ivan Jakeš je spolu s cyklistom Petrom Saganom a hokejistom Michalom Handzušom v trojici kandidátov na prestížne ocenenie Krištáľové krídlo 2013. "Veľmi si vážim túto nomináciu. Konečne dostáva väčší priestor v médiách aj motocyklový šport."

Na 36. ročníku Rely Dakar bude zo Slovenska štartovať v kategórii motocyklov tiež Štefan Svitko (Slovnaft Team, č. 19). SR má zastúpenie aj v kategórii kamiónov. V českom 3-člennom tíme Bonver Dakar Project (č. 515) pri svojom treťom štarte bude jazdiť na vozidle Tatra Jaroslav Miškolci a v dvojčlennom austrálskom tíme takisto s tatrovkou (č. 575) bude mať premiéru Róbert Kasák.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
481 zobrazení
label