Posledný inzerát...

thumb1

Prenájom 1-izb.bytu v Leviciach

2018-02-14 10:41:39 | nehnuteľnosti

Dám do prenájmu 1 izbový byt-slušné bývanie vo výbornej lokalite Levíc . Byt je voľný od 1.3.2018 , je nezariadený a bez balkónu . Pre 1-2 osoby-nefajčiari . Cena s limitovanými energiami je 275 €/mes.Kontakt: 0910674530...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

Cestou NEcestou - ONE MAN SHOW Miroslava Donutila
09.03.2018 o 19:00 | CK JUNIOR Levice

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Kultúra » Zobrazenie článku

Festival Viva Musica! obohatí projekt Red Bull Flying Bach

2013-04-25 | Kultúra

Na festivale Viva Musica!, ktorý sa bude konať 22. až 29. júna v Bratislave, vystúpi projekt Red

Festival Viva Musica! obohatí projekt Red Bull Flying Bach

BRATISLAVA 25. apríla (WEBNOVINY) - Na festivale Viva Musica!, ktorý sa bude konať 22. až 29. júna v Bratislave, vystúpi projekt Red Bull Flying Bach.

Agentúru SITA o tom dnes informovala PR manažérka podujatia Barbora Drahovská. Ide o unikátne spojenie moderného breakdanceu a klasickej hudby svetoznámeho skladateľa Johana Sebastiana Bacha.

Netradičnú šou si budú môcť ľudia pozrieť 25. júna v Starej tržnici v slovenskej premiére.

Hlavným mottom projektu Red Bull Flying Bach je, že pohyby breakdancerov sú rovnako cool ako Bachove fúgy z Temperovaného klavíra. Breakdanceová formácia Flying Steps z Berlína vytvorila 70-minútový program s projekciou, v ktorej spojili urbánnu kultúru so súčasným tancom a nadčasovou hudbou nemeckého barokového génia.

Choreografia Vartana Bassila v hudobnej réžii Christopha Hagela vykresľuje Bachove dielo Temperovaný klavír prostredníctvom pohybov tanečníkov do poslednej noty v živom sprievode klavíra a barokového čembala. Po beznádejne vypredanej European Tour 2011 sa projekt Red Bull Flying Bach zastaví v Bratislave v rámci svojej World Tour 2012/13.Organizátori festivalu Viva Musica!, ktorý sa bude konať na štyroch miestach v Bratislave, zverejnili prvých dvoch účinkujúcich deviateho ročníka podujatia v polovici februára. Poľské kvarteto Mozart Group sa 22. júna predvedie na Hlavnom námestí na voľne prístupnom otváracom koncerte festivalu a japonská džezová klaviristka a skladateľka Hiromi Uehara vystúpi 24. júna v Starej tržnici. Na festivale sa predstaví aj venezuelsko-americká klaviristka Gabriela Montero. Pre 42-ročnú rodáčku z Caracasu to bude prvé vystúpenie na Slovensku. Majsterka improvizácie sa so sólovým recitálom predvedie 23. júna v Starej tržnici.

Namiesto tradičného operného gala sa tento rok na festivale Viva Musica! uskutoční veľkolepý koncert venovaný českému hercovi, spevákovi, dirigentovi, hudobnému skladateľovi a autorovi filmovej hudby Petrovi Hapkovi. Na západnej terase Bratislavského hradu si ho 29. júna prídu uctiť Lucie Bílá, Jana Kirschner, Szidi Tobias, Jana Golisová, Michael Kocáb, František Segrado a ďalšie osobnosti. O sprievod sa postará Orchester Viva Musica! pod taktovkou Oskara Rózsu.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
502 zobrazení
label