Posledný inzerát...

thumb1

Prenájom 1-izb.bytu v Leviciach

2018-02-14 10:41:39 | nehnuteľnosti

Dám do prenájmu 1 izbový byt-slušné bývanie vo výbornej lokalite Levíc . Byt je voľný od 1.3.2018 , je nezariadený a bez balkónu . Pre 1-2 osoby-nefajčiari . Cena s limitovanými energiami je 275 €/mes.Kontakt: 0910674530...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

Cestou NEcestou - ONE MAN SHOW Miroslava Donutila
09.03.2018 o 19:00 | CK JUNIOR Levice

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Kultúra » Zobrazenie článku

Muzikál Bubliny v betóne spojí činohru, hudbu aj tanec

2013-04-25 | Kultúra

Netradičný muzikál o zmysle života s humorom aj iróniou prinesie 27. a 28. apríla bratislavské

Muzikál Bubliny v betóne spojí činohru, hudbu aj tanec

BRATISLAVA 16. apríla (WEBNOVINY) - Netradičný muzikál o zmysle života s humorom aj iróniou prinesie 27. a 28. apríla bratislavské divadlo tanca elledanse.

Spoločný projekt hudobnej skupiny Longital a divadiel GUnaGU a elledanse s názvom Bubliny v betóne spája činohru, tanec a hudbu. Sci-fi hra má v sebe poetiku režiséra Viliama Klimáčka, súčasnú choreografiu Šárky Ondrišovej, energiu hudby skupiny Longital a kostýmovú výpravu Renáty Ormandíkovej, informovalo divadlo.

V alternatívnom muzikáli si na scéne Divadla elledanse na Miletičovej 17/B v Bratislave zahrajú známe herecké tváre ako Zuzana Šebová, Tomáš Palonder, Kristína Greppelová / Petra Humeňanská. Diváci uvidia aj Martina Meľa, Michaelu Čillíkovú a Radoslava Piovarčiho.


Čudní ľudia, čudné životy

Sci-fi inscenácia je postavená na príbehu domov dnešnej Bratislavy. Tie súčasné stoja na miestach zbúraných stavieb. Preto v každom modernom dome môže byť ukrytý aj starý, ktorý tam stál predtým.

Otázkou je, čo sa stane ak sa oba svety pomiešajú, domy sa prebudia a ľudia z minulosti prídu k nám na návštevu, priblížilo príbeh elledanse. Po aprílových premiérach sa muzikál odohrá ešte v limitovanom počte v júni, naplánované sú jeho reprízy 4., 5., 14., 16. a 17. júna, vždy o 20:00.

Autorom a zároveň aj režisérom hry o čudných ľuďoch žijúcich čudné životy je známy dramatik, básnik a zakladateľ divadla GUnaGU Viliam Klimáček. Spoločný projekt bratislavských alternatívnych divadiel elledanse a GUnaGU považuje známy režisér za inovatívne a jediné predstavenie svojho druhu na naše divadelnej scéne.


Iný muzikál s prekvapením

"Herecké výstupy sa prelínajú s muzikálovými číslami aj tanečným divadlom a spolu so živou hudbou skupiny Longital vytvárajú hravý a tajomný svet jedného paneláka, ktorý sa trochu zbláznil," cituje tlačová správa k predstaveniu Klimáčka.

Podľa choreografky a umeleckej riaditeľky elledanse Šárky Ondrišovej sú Bubliny v betóne iným muzikálom. "Prepojenie poetík a výrazových prostriedkov divadiel GUnaGU, elledanse a hudobnej skupiny Longital dáva tušiť, o čo asi pôjde, ale dúfam že výsledný tvar bude pre diváka prekvapením," avizovala Ondrišová.

Na titule spolu s režisérom Klimáčkom, hercami a spevákmi spolupracovali Darina Abrahámová (dramaturgia), Peter Janků (scéna), Renáta Ormandíková (kostýmy), skupina Longital - Daniel Salontay a Jana Lokšenincová (hudba), Šárka Ondrišová a Rado Piovarči (choreografia).

Podrobnosti o Divadle elledanse a jeho programe možno nájsť na http://elledanse.sk/.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
449 zobrazení
label