Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Veda a technika » Zobrazenie článku

Milovníci prírody môžu opäť sledovať životný príbeh bocianov

2013-04-12 | Veda a technika

Príbeh bocianov pred webkamerami v Tatranskom národnom parku pokračuje aj v tomto roku. Verejnosť

Milovníci prírody môžu opäť sledovať životný príbeh bocianov

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) - Príbeh bocianov pred webkamerami v Tatranskom národnom parku pokračuje aj v tomto roku.

Verejnosť a odborníci môžu opäť naživo sledovať príbeh bocianej rodinky od príletu, párenia, cez vyliahnutie vajec, až po výchovu mláďat a vyletenie z hniezda. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca ministerstva životného prostredia Maroš Stano, projekt zastrešuje Správa Tatranského národného parku.

Online prenos môžu ľudia sledovať na stránke www.spravatanap.sk v časti živá kamera, no aj prostredníctvom stránky envirorezortu. Divák, ktorý zistí, že samička zniesla do hniezda vajcia a pošle e-mail na adresu info@kukaj.sk, získa podľa Stana vecnú odmenu.

"Prvý bocian priletel do najstaršieho národného parku na Slovensku pred pár dňami," poznamenal.

Ochranári spod Tatier plánujú bociany monitorovať do poslednej dekády augusta. Vtedy sa budú podľa slov Maroša Stana pripravovať mladé bociany spolu s rodičmi na odlet do zimovísk v Afrike.

Bociany prítomnosť techniky nevyrušuje. Kamery spolu s novou otočnou kamerou, s kvalitným priblížením, ako aj nočným videním a mikrofónom sú nainštalované na komíne základnej školy. Od hniezda je kamera vzdialená 20 metrov.

"Prenos bude istiť aj druhá kamera, ktorá je od hniezda vzdialená 200 metrov," priblížil hovorca rezortu životného prostredia s tým, že kamery sú napájané do elektrickej siete a nie na solárne panely. "Vďaka tomu by mali byť poruchy v prenose výnimočné," dodal.

Správa Tatranského národného parku plánuje kamerové systémy spoločne so sponzorom a prevádzkovateľom prenosov rozšíriť. Počas leta chystajú pre divákov ešte niekoľko prekvapení.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
593 zobrazení
label