Posledný inzerát...

thumb1

Pekný 3-izbový byt na prenájom

2017-08-01 16:59:45 | nehnuteľnosti

Prenajmem zariadený 3-izbový byt na Mochovskej ul. v Leviciach, 2. posch. plastové okná, mur. jadro, prerobené podlahy. Je zariadený.K dispozícii všetky elektrospotrebiče.DIGI TV a internet.Cena: 500 €/mesiac vrátane energií. Kontakt:...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

RIDERS PARTY 2018
27.05.2018 o 14:00 | Levice

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Kultúra » Zobrazenie článku

Popol herca Larryho Hagmana roztrúsia po celom svete

2012-11-27 | Kultúra

Popol amerického herca Larryho Hagmana, ktorý zomrel v piatok vo veku 81 rokov po komplikáciách spojených

Popol herca Larryho Hagmana roztrúsia po celom svete

BRATISLAVA 27. novembra (WEBNVOINY) - Popol amerického herca Larryho Hagmana, ktorý zomrel v piatok vo veku 81 rokov po komplikáciách spojených s rakovinou hrtana, roztrúsia po celom svete.

Stane sa tak však až po tom, čo sa s ním tento víkend ľudia rozlúčia na ceremóniách v Texase a Kalifornii. "Bude v podstate rozptýlený po celom svete. Jeho syn sa dosť nacestuje, no viem, že tým Larrymu spraví veľkú radosť," povedal hercov agent John Castonia.

Ten okrem iného poznamenal, že sa už pripravuje výroba sochy, ktorá by mala stáť v Dallase. Práve seriál Dallas (1978 - 1991) mu totiž priniesol celosvetovú slávu. Hagman v ňom stvárnil hlavu naftárskej rodiny J. R. Ewinga. "Bola by to pekná pocta," povedal Castonia.

Larry Hagman sa narodil 21. septembra 1931 v texaskom Fort Worth. Jeho otec bol právnikom a mama Mary Martin herečkou. Keď sa rodičia rozviedli, žil so starou mamou v Los Angeles a neskôr s matkou v New Yorku. S herectvom začínal na divadelných doskách, neskôr účinkoval v seriáloch a po množstve epizódnych úloh sa do povedomia verejnosti dostal vďaka sitkomu Dream of Jeannie (1965 - 1970).

Sláva prišla v roku 1978, keď sa na obrazovky televízie CBS dostal Dallas. Seriál o bohatej naftárskej rodine Ewingovcov, v ktorom nebola núdza o intrigy, klamstvá, rodinné roztržky, neveru či násilie, získal obrovskú popularitu. Za jeho výkon ho štyri razy nominovali na Zlatý glóbus.

Obrazom: Larrymu Hagmanovi splnia aj posledné želanie


Herec mal za sebou divoký život, bral LSD, fajčil marihuanu a s alkoholom začal už ako tínedžer, pričom skončil až v roku 1992, keď mu lekár povedal, že má cirhózu a ak neprestane piť, ostáva mu šesť mesiacov života. O tri roky neskôr mu diagnostikovali rakovinu pečene, takže prestal fajčiť a o mesiac podstúpil transplantáciu.

V posledných rokoch svojho života začal verejne bojovať proti cigaretám a propagoval ekologický spôsob života - dokonca nakrútil reklamu, v ktorej ako J. R. Ewing hovorí o tom, že pred naftou uprednostnil solárnu energiu. Po Hagmanovi zostala jeho manželka Maj, ktorú si vzal už v roku 1954.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
466 zobrazení
label