Posledný inzerát...

thumb1

Pekný 3-izbový byt na prenájom

2017-08-01 16:59:45 | nehnuteľnosti

Prenajmem zariadený 3-izbový byt na Mochovskej ul. v Leviciach, 2. posch. plastové okná, mur. jadro, prerobené podlahy. Je zariadený.K dispozícii všetky elektrospotrebiče.DIGI TV a internet.Cena: 500 €/mesiac vrátane energií. Kontakt:...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

RIDERS PARTY 2018
27.05.2018 o 14:00 | Levice

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Kultúra » Zobrazenie článku

Žilinský Fest Anča ponúkne priemiéry oceňovaných filmov

2012-06-07 | Kultúra

V Žiline už o necelý mesiac odštartuje piaty ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov

Žilinský Fest Anča ponúkne priemiéry oceňovaných filmov

BRATISLAVA 7. júna (WEBNOVINY) - V Žiline už o necelý mesiac odštartuje piaty ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča.

Podujatie, ktoré sa uskutoční od 28. júna do 1. júla na Stanici Žilina-Záriečie, v Mestskom divadle Žilina a v tamojšom Ster Century Cinemas, prinesie diela nominované na Oscara, uvedené na festivaloch v Cannes, Sundance či Annecy alebo ocenené prestížnymi trofejami.

O hlavnú cenu festivalu bude súperiť 38 krátkych filmov, ktoré sa do finále prebojovali z celkového počtu 496 prihlásených. Medzinárodnú porotu však čaká ťažké rozhodovanie, keďže sa do finále dostal napríklad na Oscara nominovaný film Dimanche (2011) Kanaďana Patricka Doyona, Luminaris (2011) Argentínčana Juana Pabla Zaramellu ocenený v Annecy, Maska (2010) bratov Quayovcov, či Tram Michaely Pavlátovej.

Slovensko bude reprezentovať oceňovaný Posledný autobus režisérov Martina Snopeka a Ivany Laučíkovej.

"Z celovečerných filmov stoja určite za pozornosť britský Dead But Not Buried, či Star Wars Uncut, ktorého autormi sú fanúšikovia filmovej série z celého sveta, rumunský animovaný dokument Crulic, aj poľský Jez Jerzy podľa kultového undergroundového komiksu, ktorý má všetky predpoklady publikum pobaviť - to sú iba niektoré zo zaujímavých titulov, ktoré máte jedinečnú možnosť vidieť len na Anči, keďže sa nedostanú do distribúcie," priblížil PR manažér festivalu Marian Tar.

Novinkou tohto ročníka je cena Anča Student Award, ktorú získa jeden z prihlásených študentských filmov. V samostatnej kategórii Anča Music Video Award bude súťažiť 33 animovaných videoklipov.

Okrem množstva zaujímavých filmov, workshopov a sprievodného programu organizátori pripravili aj večerné hudobné vystúpenia. Vo štvrtok zahrajú DJ-i a v piatok návštevníkov zabavia kapely Billy Barman a Malalata. Sobotný program spestrí česká hip-hopová formácia WWW. Hudobnú stránku festivalu zakončí projekt Stratasoul.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
484 zobrazení
label