Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Kultúra » Zobrazenie článku

Cesta okolo sveta so Sarah I. Avni v Galérii SPP

2011-08-03 | Kultúra

V Galérii SPP sa dnes začala výstava umeleckých diel slovenskej výtvarníčky Sarah I. Avni. Výstava

Cesta okolo sveta so Sarah I. Avni v Galérii SPP

BRATISLAVA 3. augusta (WBN/PR) - V Galérii SPP sa dnes začala výstava umeleckých diel slovenskej výtvarníčky Sarah I. Avni. Výstava „Cesta okolo sveta“ potrvá do 3. septembra 2011.

Mladá autorka súčasnej výtvarnej tvorby Sarah I. Avni pozýva do sveta úžasných miest, exotických kvetov a majestátnych zvierat. Osobitá maliarska technika s príchuťou výraznej grafickej štylizácie, doplnená kombináciami s inými materiálmi (zlato, drahokamy, piesok) sú výraznými identifikačnými znakmi jej obrazov, ktoré pôsobia na všetky ľudské zmysly.

V tvorbe tejto umelkyne sa objavujú rôzne motívy, ako napríklad realistické olejomaľby matiek s deťmi, zlátené anjelské krídla, exotické zvieratá a kvety, či nápadité pôdorysy svetových metropol inšpirované reálnymi cestami.

„Veľmi zaujímavé sú nielen použité techniky, ktoré zahŕňajú klasické olejomaľby, akryl, či olejomaľby s použitím staro-majstrovskej techniky zlátenia, ale taktiež zapracované materiály, ako sú piesok, swarovského kryštály, zrkadlá, zlato, drahokamy“, zdôraznil Ľudovít Petránsky kurátor výstavy.

Sarah I. Avni je mladá slovenská umelkyňa, ktorá vyštudovala Strednú umeleckú školu grafickú v Jihlave so zameraním na maľbu, kresbu a fotografiu. Pred piatimi rokmi sa vrátila zo zahraničia na Slovensko do Bratislavy, kde vyštudovala odbor medzinárodné vzťahy. Popri štúdiu sa venovala fotografii. Pod vedením akademického sochára Dušana Mocka sa zamerala výhradne na maľbu.
Medzi Sárine dosiahnuté úspechy patrí napríklad fotograficko-grafický experimentálny projekt pre firmu Austria Beton Werk, vytvorenie série obrazov pre automobilku Kia, či spolupodieľanie sa na výzdobe priestorov novootvoreného hotela Holiday Inn v Trnave. Je autorkou oficiálnej poštovej známky Slovenskej pošty vydanej pri príležitosti Majstrovstiev sveta vo futbale v Juhoafrickej republike, ktorú umiestnil časopis Stamp news na prvé miesto športových známok sveta. Jej obrazy sú súčasťou zbierok niekoľkých zberateľov umenia na Slovensku i v zahraničí.

Galéria SPP bola otvorená v roku 2000 na Drevenej ulici v Bratislave. Od roku 2009 Galéria SPP pôsobí na Mlynských Nivách. Za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo takmer 100 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie výstavy patrila výstava Andyho Warhola, Rudolfa Filu, či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP na ulici Mlynské Nivy 44/c je otvorená denne pondelok až piatok (okrem víkendu) od 12.00 do 17.00 h.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
1124 zobrazení
label