Posledný inzerát...

thumb1

Pekný 3-izbový byt na prenájom

2017-08-01 16:59:45 | nehnuteľnosti

Prenajmem zariadený 3-izbový byt na Mochovskej ul. v Leviciach, 2. posch. plastové okná, mur. jadro, prerobené podlahy. Je zariadený.K dispozícii všetky elektrospotrebiče.DIGI TV a internet.Cena: 500 €/mesiac vrátane energií. Kontakt:...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

Cestou NEcestou - ONE MAN SHOW Miroslava Donutila
09.03.2018 o 19:00 | CK JUNIOR Levice

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Automagazín » Zobrazenie článku

Škoda Auto s modelmi GreenLine druhej generácie

2010-09-23 | Automagazín

Škoda Auto predstaví na parížskom medzinárodnom autosalóne kompletné portfólio ekologicky zameraných

Škoda Auto s modelmi GreenLine druhej generácie

Foto: ŠKODA AUTO Slovensko BRATISLAVA 23. septembra (WBN/PR) - Škoda Auto predstaví na parížskom medzinárodnom autosalóne kompletné portfólio ekologicky zameraných vozidiel GreenLine druhej generácie. Kompaktné SUV Yeti a Superb Combi predstavujú so zavedením úspornej techniky hneď dve svetové premiéry. Moderné motory novej technológie ponúka Škoda Auto v rámci snahy o minimalizáciu dopadu automobilového priemyslu na životné prostredie. Už teraz sú vodičom k dispozícii pri všetkých modelových radoch. Ponúkajú nielen Simply Clever riešenia ako sú štart - stop systém alebo rekuperácia brzdnej energie, ale predovšetkým najmodernejšie technológie. Tie umožňujú ekologickú a úspornú prevádzku vozidla.

Špičkovú technológiu zameranú na maximálne úspornú a ekologickú prevádzku predstavujú motory 1,6 TDI CR 77 kW (modely Octavia, Yeti a Superb) a 1,2 TDI CR 55 kW (modely Fabia a Roomster). Tie sú, ako všetky ostatné vznetové motory v ponuke Škoda Auto, vybavené filtrom pevných častíc. Obe pohonné jednotky ponúkajú mäkký tichý chod a dynamické jazdné vlastnosti. Vďaka preplňovaniu turbodúchadlom a priamemu vstrekovaniu paliva sú agregáty hospodárne a pružné. Harmonický priebeh krivky točivého momentu umožňuje športovú, ale aj komfortnú jazdu. Maximálny točivý moment 250 Nm je k dispozícii od 1.500 min-1 do 2.500 min-1 pri agregáte 1,6 TDI CR. Pri motore 1,2 TDI CR dosahuje točivý moment maximum 180 Nm pri 2000 min-1.

Konštrukčné vylepšenia verzie GreenLine druhej generácie vedú k citeľným úsporám pohonných hmôt a k podstatnému zníženiu emisií CO2. Fabia GreenLine a Fabia Combi GreenLine majú kombinovanú spotrebu len 3,4 litra nafty na 100 kilometrov, pri emisiách CO2 vo výške 89 g/km. Kompaktný MPV Roomster so spotrebou 4,2 litra na 100 kilometrov drží rekord vo svojej triede. Emisie CO2 tvoria 109 g/km, čo sú v tejto kategórii špičkové parametre.

Škoda Octavia v prevedení GreenLine je dodávaná ako liftback a combi verzia. Limuzína má kombinovanú spotrebu 3,8 litra na 100 kilometrov, pri emisiách CO2 99 g/km. Predĺžená verzia obľúbeného modelu prejde 100 km so 4,2 l a s emisiami 109 g CO2/km. Octavia GreenLine tak patrí k najekologickejším vozidlám vo svojom segmente. Modelom Yeti Škoda Auto dokazuje, že aj vozidlá kategórie SUV môžu ponúknuť skutočne ekonomickú a ekologickú prevádzku. Aj napriek väčšej čelnej ploche dosahuje verzia GreenLine kombinovanú spotrebu iba 4,6 litra na 100 kilometrov (119 g/km CO2). Napriek týmto nízkym hodnotám zostáva Yeti GreenLine veľmi agilným vozidlom. Z 0 na 100 km/h akceleruje za 12,1 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 176 km/h.

GreenLine verzie sú v ponuke taktiež pre ďalšie špičkové modely Škoda Auto, a to Superb a teraz už aj Superb Combi. Oba varianty vykazujú kombinovanú spotrebu len 4,4 litra paliva na 100 kilometrov, pričom emisie CO2 tvoria 114 g/km.

Škoda Auto vytvorila s modelmi GreenLine vysoko modernú ponuku automobilov s mimoriadne nízkou spotrebou, a to aj v triedach, pri ktorých sa doposiaľ vo väčšej miere neprihliadalo na spotrebu. V súčasnosti je k dispozícii osem rôznych verzií s minimálne jedným vozidlom v každom modelovom rade.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
699 zobrazení
label