Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Slovensko » Zobrazenie článku

Politológ považuje výsledok Kiskovej strany v prieskume za solídny, má podobných voličov ako PS/Spolu

2019-06-12 | Slovensko

Andrej Kiska má potenciál výrazne sa presadiť na slovenskej politickej scéne. Pre agentúru SITA

Politológ považuje výsledok Kiskovej strany v prieskume za solídny, má podobných voličov ako PS/Spolu

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) - Andrej Kiska má potenciál výrazne sa presadiť na slovenskej politickej scéne. Pre agentúru SITA to povedal politológ a prezident Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov.

Podľa prieskumu agentúry Focus by totiž Kiskovu stranu na začiatku júna volilo 6,2 percenta opýtaných.

Keďže strana končiaceho prezidenta Andreja Kisku ešte ani neexistuje, na začiatok je to solídny výsledok,“ domnieva sa Mesežnikov.

Čísla sa môžu meniť


Strane Smer-SD sa podľa Mesežnikova podarilo istým spôsobom zastaviť pokles preferencií, keďže podľa prieskumu sa drží na úrovni 20 percent. Politológ zhodnotil taktiež volebný potenciál koalície PS/Spolu, ktorá v prieskume získala 15,3 percenta.

Ich výsledok je podľa tohto prieskumu skvelý, keďže táto koalícia je ešte stále mimo parlamentu,“ vysvetľuje Mesežnikov.

Zároveň však zdôrazňuje, že tieto čísla sa ešte môžu meniť. Predpokladá totiž, že Kiskova strana osloví podobného voliča, ako má PS/Spolu, a preto je podľa neho možné očakávať odliv istej časti voličov tejto koalície strán k novej strane Andreja Kisku.

Voľby by vyhral Smer-SD


Agentúra FOCUS spravila prieskum volebných preferencií politických strán so zaradením pripravovanej strany Andreja Kisku, ktorú by volilo 6,2 percenta opýtaných. Zvíťazil by Smer-SD so ziskom 19,5 percenta, nasledovala by koalícia PS/Spolu s 15,3 percenta, tretia by bola strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (12,3 %).

Na ďalších miestach by sa umiestnilo KDH (7,5 %), SNS (7 %), SaS (6,8 %), Sme rodina – Boris Kollár (6,6 %), nová strana Andreja Kisku (6,2 %) a hnutie OľaNO (5,9 %). Do parlamentu by sa nedostala koaličná strana Most-Híd, ktorú si v prieskume vybralo 4,1 percenta respondentov. Prieskum zrealizovala agentúra Focus 1. až 11. júna formou osobného dopytovania na vzorke 1 017 respondentov. Na voľbách by sa nezúčastnilo 11,6 percenta opýtaných a neviem odpovedalo 12,3 percenta.Viac k témam: agentúra FOCUS, KDH Kresťanskodemokratické hnutie, Kiskova politická strana, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, Most-Híd, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Progresívne Slovensko, SaS Sloboda a Solidarita, Sme Rodina Boris Kollár, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, SPOLU – občianska demokracia
Zdroj: Webnoviny.sk - Politológ považuje výsledok Kiskovej strany v prieskume za solídny, má podobných voličov ako PS/Spolu © SITA Všetky práva vyhradené.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
5 zobrazení
label