Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Veda a technika » Zobrazenie článku

Na univerzite v Colorade tajne fotili ľudí, chceli zlepšiť technológiu na rozpoznávanie tvárí

2019-05-29 | Veda a technika

V areáli University of Colorado v americkom meste Colorado Springs tajne vyfotografovali vyše 1 700

Na univerzite v Colorade tajne fotili ľudí, chceli zlepšiť technológiu na rozpoznávanie tvárí

DENVER 29. mája (WebNoviny.sk) - V areáli University of Colorado v americkom meste Colorado Springs tajne vyfotografovali vyše 1 700 ľudí, ktorí tadiaľ prechádzali, pre výskumný projekt zameraný na rozpoznávanie tvárí, ktorý financovala americká tajná služba a vojenské agentúry.

Medzi tieto agentúry patrí napríklad Úrad pre námorný výskum či Úrad riaditeľa národnej spravodajskej služby. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne médiá.

Nasnímal viac ako 16-tisíc snímok


Štúdiu viedol tamojší profesor Terrance Boult, ktorý v rámci nej nainštaloval fotoaparát s dlhým dosahom v jednej z kancelárií na univerzite. Počas jarných semestrov v rokoch 2012 a 2013 fotoaparát nasnímal z diaľky zhruba 150 metrov viac ako 16-tisíc snímok okoloidúcich, píše denník The Denver Post.

Výskum, o ktorom ako prvé informovali noviny Colorado Springs Independent, sa zameriaval na to, či algoritmy na rozoznávanie tvárí zodpovedajú štandardom pre využitie v americkom námorníctve. To sa však nepotvrdilo, a tak sa zameral na zlepšenie danej technológie.

"Štúdia sa usiluje zlepšiť rozoznávanie tvárí, najmä na dlhý dosah alebo pre využitie v rámci dohľadu. Chceli sme zozbierať súbor dát o ľuďoch správajúcich sa prirodzene na verejnosti, pretože to je spôsob, akým sa ľudia usilujú využívať rozoznávanie tváre," vysvetlil Boult.

Otázka narušenia súkromia


Odfotené snímky zachytili 1 732 jedinečných identít. Súbor dát z daného výskumu verejne sprístupnili na internete v roku 2016 a stiahli v apríli. Boult neskoršie zverejnenie odôvodnil ochranou súkromia študentov.

Hovorca univerzity Jared Verner uviedol, že sa protokolom výskumu zaoberala Inštitucionálna kontrolná rada. Podľa jeho slov v rámci štúdie nezbierali žiadne osobné informácie.

"Fotografie boli zozbierané na verejných miestach a sprístupnené výskumníkmi po piatich rokoch, keď väčšina zo študentov už odpromovala," vysvetlil.

Podľa Bernarda Chaa z University of Denver, ktorý sa zaoberá právom a technológiou, projekt vyvoláva otázky, či technologický pokrok neprekračuje etické hranice. "Je to ďalšia oblasť, kde vidíme narušenie súkromia, ktoré nás znepokojuje," skonštatoval.Viac k témam: právo na súkromie, Tajná služba Spojených štátov
Zdroj: Webnoviny.sk - Na univerzite v Colorade tajne fotili ľudí, chceli zlepšiť technológiu na rozpoznávanie tvárí © SITA Všetky práva vyhradené.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
11 zobrazení
label