Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Veda a technika » Zobrazenie článku

NASA testuje riadenie dronov v mestách, mohli by doručovať pizzu aj lieky

2019-05-25 | Veda a technika

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) uskutočnil poslednú fázu svojho štvorročného

NASA testuje riadenie dronov v mestách, mohli by doručovať pizzu aj lieky

RENO 25. mája (WebNoviny.sk) - Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) uskutočnil poslednú fázu svojho štvorročného úsilia vytvoriť národný systém riadenia dopravy dronov.

Bezpilotné zariadenia testuje v mestách. Predpokladá sa totiž, že súkromný sektor bude drony vo veľkej miere využívať nad rušnými ulicami miest a budovami.

Doručia pizzu aj lieky


Veľké množstvo dronov vzlietlo naraz tento týždeň nad centrom nevadského mesta Reno. Ide o sériu simulácií testujúcich technológiu, ktorú raz budú používať na riadenie stoviek tisíc dronov, ktoré doručia balíčky, pizzu alebo lieky.

"Táto aktivita je poslednou a najväčšou technickou výzvou, ktorú sme robili s bezpilotnými vzdušnými systémami," uviedol David Korsmeyer, zástupca riaditeľa pre výskum a technológiu výskumného centra NASA v Kalifornii.

Drony sú vybavené systémom GPS, lietajú vo výške mestského osvetlenia a vzájomnej zrážke predchádzajú vďaka palubnému systému, ktorý je napojený na počítače NASA. Podobné testy uskutočnili aj v odľahlých a vidieckych oblastiach.

Používanie dronov nad davom ľudí


Americký Federálny letecký úrad (FAA) predtým povolil v mestách individuálne testovanie, nikdy však nepovolil použitie väčšieho počtu dronov naraz alebo mimo dohľadu operátora.

Kritici tvrdia, že FAA zmarila komerčné využívanie dronov, pretože podliehajú rovnakým prísnym bezpečnostným štandardom ako lietadlá.

NASA sa podelí s FAA o výsledky testovania. Letecký úrad predstavil v januári navrhované pravidlá, ktoré uľahčia používanie dronov nad davom ľudí. Čaká ho však ešte vytvoriť pravidlá pre identifikáciu dronov počas letu. Podľa analytikov to môže trvať ešte roky.Viac k témam: drony, FAA Federálny letecký úrad, NASA Národný úrad pre letectvo a vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - NASA testuje riadenie dronov v mestách, mohli by doručovať pizzu aj lieky © SITA Všetky práva vyhradené.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
10 zobrazení
label