Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Veda a technika » Zobrazenie článku

Loď bez posádky preplávala Severné more so škatuľou ustríc, naspäť priviezla belgické pivo

2019-05-10 | Veda a technika

Autonómna loď previezla náklad z Veľkej Británie do Belgicka. Dvanásť metrov dlhé plavidlo USV

Loď bez posádky preplávala Severné more so škatuľou ustríc, naspäť priviezla belgické pivo

BRATISLAVA 10. mája (WebNoviny.sk) - Autonómna loď previezla náklad z Veľkej Británie do Belgicka. Dvanásť metrov dlhé plavidlo USV Maxlimer prešlo v pondelok v noci z mesta West Mersea do belgického Oostende, pričom viezlo škatuľu s ustricami.

Využíva rad technológií


Cez jednu z najrušnejších prepravných ciest na svete prešlo bezpečne vďaka celému radu technológií. Majiteľ lode uviedol, že to bola prvá komerčná cesta autonómneho plavidla cez Severné more.

"Túto cestu sme pripravovali niekoľko mesiacov a je úžasné vidieť, ako sa to všetko deje," povedal Ben Simpson z firmy SEA-KIT International Ltd.

"Potenciál lode spočíva v možnosti prispôsobiť sa rôznym úlohám, či už je to preprava, hydrografické prieskumy, environmentálne misie alebo ochrana morí. Sme neskutočne nadšení, že technológiu posúvame k jej limitom a vidíme, čo všetko môžeme dosiahnuť," dodal.

Navrhli ju na mapovanie morského dna


Loď sa vo štvrtok vrátila naspäť, opäť bez posádky. Tentoraz priviezla belgické pivo. Celkovo môže uniesť náklad s hmotnosťou až 2,5 tony. Na komunikáciu a ovládanie využíva systém fungujúci prostredníctvom internetu.

Operátor má vďaka nemu prístup ku kamerovému systému, termovízii či radaru. Takisto môže naživo počúvať okolité zvuky a dokonca komunikovať s okolím.

USV Maxlimer pôvodne navrhli v rámci projektu na nové možnosti mapovania morského dna. "Môže vykonávať rovnakú činnosť ako tradičné lode, no s oveľa menšou spotrebou paliva, len s piatimi percentami," povedal Simpson pre BBC News.Viac k témam: loď, technológie
Zdroj: Webnoviny.sk - Loď bez posádky preplávala Severné more so škatuľou ustríc, naspäť priviezla belgické pivo © SITA Všetky práva vyhradené.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
24 zobrazení
label