Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Veda a technika » Zobrazenie článku

Mars je stále seizmicky aktívny, sonda InSight zaznamenala na planéte prvé otrasy

2019-04-24 | Veda a technika

Sonda InSight amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) zachytila na Marse jemné

Mars je stále seizmicky aktívny, sonda InSight zaznamenala na planéte prvé otrasy

MYS CANAVERAL 24. apríla (WebNoviny.sk) - Sonda InSight amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) zachytila na Marse jemné dunenie. Mohlo by ísť o vôbec prvé zaznamenané otrasy na tejto planéte.

Dunenie znie ako vietor


Seizmický monitor sondy 6. apríla nahral a odmeral slabý signál, oznámili vedci v utorok svoje zistenia. Aj keď dunenie znie ako ľahký vietor, vedci veria, že zvuk pochádza z vnútra červenej planéty.

Ako uviedol Philippe Lognonne z Parížskeho inštitútu fyziky, ktorý má experiment na starosti, je fascinujúce mať definitívne dôkaz, že Mars je stále seizmicky aktívny. "Na takýto signál sme čakali mesiace," pokračoval vo vyhlásení Lognonne.

Skúmajú formovanie planéty


Mars nie je tak geologicky aktívny ako Zem a ako Mesiac postráda tektonické platne. Vedci stále analyzujú dáta, rovnako tiež ešte tri slabšie seizmické signály, ktoré zaznamenali od polovice marca. Veria, že im skúmanie otrasov napovie viac o tom, ako sa skalnatá planéta formovala.

Sonda InSight pristála na Marse minulý rok 26. novembra. Francúzsky seizmologický merací prístroj umiestnili v decembri priamo na povrch Marsu.Viac k témam: Mars, NATO, Sonda InSight
Zdroj: Webnoviny.sk - Mars je stále seizmicky aktívny, sonda InSight zaznamenala na planéte prvé otrasy © SITA Všetky práva vyhradené.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
21 zobrazení
label