Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Slovensko » Zobrazenie článku

Trnavský kraj prijme finančnú výpomoc na opravu ciest, ktorú mu schválila Pellegriniho vláda

2019-04-10 | Slovensko

Trnavský kraj prijme finančnú výpomoc na opravu ciest, ktorú mu schválila Pellegriniho vláda

TRNAVA 10. apríla (WebNoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj príjme finančnú pomoc zo štátnych finančných aktív na rekonštrukciu ciest II. a III. triedy a mostov v objeme 15 miliónov eur.

O návratných finančných výpomociach s nulovou úrokovou sadzbou pre Trnavský, Žilinský, Banskobystrický samosprávny kraj rozhodla vláda v utorok. Poslanci Trnavského samosprávneho kraja schválili prijatie výpomoci od ministerstva financií na stredajšom zasadnutí.

Rekonštrukcia ciest v krajoch


Tieto peniaze majú podľa predsedu vlády Petra Pellegriniho pomôcť naštartovať masívnu rekonštrukciu cestnej infraštruktúry v krajoch, pretože je podľa jeho vyjadrenia po rokovaní vlády dôležité mať v dobrom stave aj cesty II. a II. triedy. Podmienky s nulovými úrokmi označil za exkluzívne.

Trnavský samosprávny kraj plánuje v tomto roku z pôžičky vyčerpať najviac šesť miliónov eur na prípravné a projektové práce. Samotné práce na rekonštrukcii ciest by sa mali robiť predovšetkým v rokoch 2020 a 2021.

Miliónová investícia nestačí


Predpokladané náklady na odstránenie nevyhovujúceho a havarijného stavu ciest II. a III. triedy sú vyčíslené na 71 miliónov eur a v prípade mostných objektov na odstránenie ich zlého stavu na viac ako tri milióny eur,“ píše sa v dôvodovej správe k návrhu na prijatie výpomoci od štátu.

Ani pätnásťmiliónová investícia do ciest v kraji teda nebude stačiť na odstránenie všetkých nedostatkov. Kraj sa stará o približne 1 600 kilometrov ciest, z toho jednu tretinu tvoria cesty II. triedy a dve tretiny cesty III. triedy.

Samosprávny kraj môže finančnú výpomoc čerpať dvakrát ročne v rokoch 2019 – 2021. Splácať ju bude počas desiatich rokov, začiatok splácania je určený na koniec roku 2022.Viac k témam: oprava ciest, pôžička
Zdroj: Webnoviny.sk - Trnavský kraj prijme finančnú výpomoc na opravu ciest, ktorú mu schválila Pellegriniho vláda © SITA Všetky práva vyhradené.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
14 zobrazení
label