Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Slovensko » Zobrazenie článku

Prezident Kiska odobril novelu zákona, ktorá zabraňuje zneužívaniu vojenských uniforiem

2019-04-10 | Slovensko

Novelu zákona o Ozbrojených silách SR, ktorá zamedzí zneužívanie vojenských uniforiem rôznymi

Prezident Kiska odobril novelu zákona, ktorá zabraňuje zneužívaniu vojenských uniforiem

BRATISLAVA 10. apríla (WebNoviny.sk) - Novelu zákona o Ozbrojených silách SR, ktorá zamedzí zneužívanie vojenských uniforiem rôznymi polovojenskými, polomilitantnými skupinami s pochybnými záujmami a extrémnymi podtónmi, dnes odobril prezident Andrej Kiska.

Zmenu schválil parlament


Parlament zmenu zákona schválil 27. marca. „Trváme na tom, že vojenská uniforma je určená výhradne pre príslušníkov ozbrojených síl. Je tam jednoznačný dizajn, ktorý je zaregistrovaný na Úrade priemyselného vlastníctva na ministerstve hospodárstva. Uniformu je povolené nosiť iba príslušníkom Ozbrojených síl SR, príslušníkom dobrovoľnej vojenskej prípravy aktívnych záloh, veteránom druhej svetovej vojny a bývalým profesionálnym vojakom, ktorým to musí povoliť ich bývalý veliteľ," priblížil ešte v januári minister obrany Peter Gajdoš.

Zákon bude účinný od mája


Po novom bude zakázané nosiť uniformu inej osobe ako vojakovi.

„To bude platiť aj pre iný odev, ktorý bude označený štátnym znakom a ďalšími špecifickými znakmi, ktoré môžu byť zameniteľné s vojenskou rovnošatou. Bude platiť zákaz používania označenia Ozbrojených síl SR, vojenskej rovnošaty a osobnej identifikačnej karty inej osobe ako vojakovi," uviedol minister s tým, že to bude platiť pre odevy, písomný styk, názov domény webových stránok a na označenie motorových vozidiel.

Za priestupky bude možné udeliť pokutu až 500 eur podľa zákona o priestupkoch a toto právo bude mať vojenská polícia. Polícia môže konať na základe podnetov občanov alebo pri náhodnej kontrolnej činnosti.

Zákon nadobudne účinnosť 1. mája 2019.Viac k témam: minister obrany SR, Ministerstvo obrany SR, Ozbrojené sily SR, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Kiska odobril novelu zákona, ktorá zabraňuje zneužívaniu vojenských uniforiem © SITA Všetky práva vyhradené.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
12 zobrazení
label