Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Slovensko » Zobrazenie článku

Rozpustenie Kotlebovej ĽSNS by bol podľa politológa pre fungovanie právneho štátu dobrý krok

2019-04-10 | Slovensko

Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) vyvíja činnosť v rozpore s ústavným systémom Slovenskej

Rozpustenie Kotlebovej ĽSNS by bol podľa politológa pre fungovanie právneho štátu dobrý krok

BRATISLAVA 10. apríla (WebNoviny.sk) - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) vyvíja činnosť v rozpore s ústavným systémom Slovenskej republiky. Je povinnosťou súdu takúto stranu rozpustiť. Pre agentúru SITA to uviedol politológ Juraj Marušiak z Ústavu politických vied Slovenskej akadémie vied.

„Z hľadiska fungovania právneho štátu to bude dobrý krok. Otázkou je, aké môžu byť politické dôsledky tohto kroku. Súd je povinný riadiť sa výlučne Ústavou SR a ostatnými zákonmi," vysvetlil a odvolal sa na ústavu, v ktorej sa píše: „strana, európska strana a európska nadácia nesmú svojimi stanovami, svojím programom alebo činnosťou porušovať Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a medzinárodné zmluvy".

Nálady, pre ktoré strana vznikla, rozhodnutím súdu podľa Marušiaka zo spoločnosti nezmiznú. „Už raz bola zrušená Slovenská pospolitosť - národná strana, po jej rozpustení strana modifikovala svoj program, oslabila svoj extrémistický charakter navonok a následne sa obnovila pod názvom Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko. Obávam sa, že v tomto prípade sa situácia môže zopakovať. Navyše ostatné strany rady využijú voličský potenciál, ktorý tu po ĽSNS zostane. Siahnu po jej elektoráte a dôsledkom môže byť nie to, že sa extrémizmus zoslabí, ale naopak, rozšíri sa aj do ostatných strán. Ďalšou otázkou je, ako sa budú v parlamente správať poslanci za túto stranu, ktorým zo zákona nezanikne mandát," dodal Marušiak.

O fungovaní ĽSNS v utorok pojednával Najvyšší súd SR. Päťčlenný senát správneho kolégia odročil pojednávanie na 29. apríla, vtedy plánuje vyniesť aj rozhodnutie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pojednávanie Najvyššieho súdu SR o rozpustení Ľudovej strany Naše SlovenskoViac k témam: Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk - Rozpustenie Kotlebovej ĽSNS by bol podľa politológa pre fungovanie právneho štátu dobrý krok © SITA Všetky práva vyhradené.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
13 zobrazení
label