Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Slovensko » Zobrazenie článku

Zlomové okamihy vrcholili na námestiach, mimovládky si pripomínajú nielen Sviečkovú manifestáciu

2019-03-25 | Slovensko

Sviečková manifestácia v Bratislave otvorila cestu k pádu neslobody. Konštatuje to v spoločnom

Zlomové okamihy vrcholili na námestiach, mimovládky si pripomínajú nielen Sviečkovú manifestáciu

BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) - Sviečková manifestácia v Bratislave otvorila cestu k pádu neslobody. Konštatuje to v spoločnom vyhlásení skupina mimovládnych organizácií z Partnerstva za občianske vzdelávanie pri príležitosti 31. výročia manifestácie. Signatári vyhlásenia podotkli, že vtedy nebolo porazené odhodlanie vykročiť za slobodou a to odhodlanie je aktuálne stále.

Odhodlanie v práci Kuciaka


„Odhodlanie bolo aktuálne aj v práci novinára Jána Kuciaka. V odvážnom boji proti zlu a za vernosť pravde prišiel o život spolu so svojou snúbenicou Martinou. Úkladná vražda dvoch mladých ľudí sa stala vo Veľkej Mači, iba 40 km od Boroviec, kde v roku 1987 zavraždili kňaza Štefana Poláka,“ uvádza skupina mimovládok IVO, Nenápadní hrdinovia, ERKO, RC SFPA, KAN, INEKO, NAT a CEP. Agentúru SITA o tom informoval Inštitút pre verejné otázky.

Vyhlásenie konštatuje, že zlomové okamihy našich nedávnych dejín akoby vrcholili na námestiach. „Prichádzame tam a chceme ukázať, že na pravde a dobre nám stále záleží. Za týmito vonkajšími prejavmi sú vždy skupiny múdrych a odvážnych ľudí s ich príbehmi. Je na každom z nás, aby sme v našich rodinách, v školách, v médiách spoznávali a nasledovali takých ľudí. Je otázkou vďačnosti i spravodlivosti hovoriť o ľuďoch, ktorí statočne čelili bezpráviu a nastavovali svoje životy. Ich odvaha vzbudzuje hrdosť a zaväzuje,“ píše skupina mimovládok.

Protestovali proti zločinom


V pondelok si pripomíname výročie Sviečkovej manifestácie, na ktorej sa v Bratislave zúčastnilo viac ako 2 000 prevažne veriacich ľudí, aby protestovali proti zločinom a neslobode totalitného komunistického režimu vo vtedajšom Československu.

Iniciátorom manifestácie bol bývalý hokejista a podpredseda Svetového kongresu Slovákov Marián Šťastný, ktorý chcel protestovať "proti zákerným vraždám veriacich."

Pred očami mal predovšetkým brutálnu a dodnes nevyšetrenú vraždu kňaza Štefana Poláka v Borovciach v októbri 1987. Zvolávateľom manifestácie bol František Mikloško.

Účastníci manifestácie sa zhromaždili na Hviezdoslavom námestí, kde žiadali slobodné menovanie biskupov, náboženské slobody, občianske práva. Signatári vyhlásenia pripomínajú, že množstvo dokumentov o dobe neslobody ponúka internetová stránka www.svieckovamanifestacia.sk.Viac k témam: protesty, Sviečková manifestácia, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk - Zlomové okamihy vrcholili na námestiach, mimovládky si pripomínajú nielen Sviečkovú manifestáciu © SITA Všetky práva vyhradené.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
41 zobrazení
label