Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Slovensko » Zobrazenie článku

Foto: Národná banka Slovenska vydá zberateľskú mincu k 100. výročiu Univerzity Komenského

2018-12-22 | Slovensko

Národná banka Slovenska vydá v júni 2019 striebornú zberateľskú mincu v nominálnej hodnote 10

Foto: Národná banka Slovenska vydá zberateľskú mincu k 100. výročiu Univerzity Komenského

BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) - Národná banka Slovenska vydá v júni 2019 striebornú zberateľskú mincu v nominálnej hodnote 10 eur k 100. výročiu založenia Univerzity Komenského v Bratislave (UK).

Vyberali z desiatich výtvarných prác


Ako agentúru SITA informovala Lenka Miller z Oddelenia vzťahov s verejnosťou UK, do súťaže predložili desať výtvarných prác od siedmich autorov. Komisia odporučila prvú cenu a realizáciu návrhu Patrika Kovačovského.

„Návrh najlepšie vystihuje náplň prvej národnej univerzitnej vzdelávacej inštitúcie na Slovensku,“ píše sa v stanovisku Komisie na posudzovanie výtvarných návrhov pamätných mincí a zberateľských mincí. Jej odbornými poradcami v procese hodnotenia bola zástupkyňa Historického ústavu Slovenskej akadémie vied Ľubica Kázmerová a prorektor UK Vincent Múcska.

Pribudne známka aj medaila


„Sté výročie Univerzity Komenského v Bratislave pripadá na 27. júna 2019. V súvislosti so storočnicou najväčšej a najstaršej slovenskej univerzity bude vydaná aj známka a medaila,“ priblížil rektor UK Karol Mičieta.

Slovenská pošta vydá príležitostnú poštovú známku v nominálnej hodnote 1,90 eura v náklade 200-tisíc kusov. Motívom je portrét Jána Amosa Komenského, priečelia budovy UK a žezlo rektora UK so znakom Slovenskej republiky.

Podobné motívy bude niesť aj pamätná medaila, ktorú univerzita dáva vyhotoviť pri príležitosti svojho jubilea v Mincovni Kremnica. Na averze medaily z patinovaného striebra je podobizeň Jána Amosa Komenského a na reverze historická budova univerzity na Šafárikovom námestí. Autorom výtvarného návrhu je sochár Alojz Drahoš, ktorý pôsobí na Katedre výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty UK.Viac k témam: Národná banka Slovenska (NBS), Patrik Kovačovský, Slovenská pošta, Univerzita Komenského v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Národná banka Slovenska vydá zberateľskú mincu k 100. výročiu Univerzity Komenského © SITA Všetky práva vyhradené.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
21 zobrazení
label