Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Levické noviny » Školstvo a vzdelávanie » Zobrazenie článku

Študenti SUŠ L. Bielika na návšteve u Apponyiho

2015-11-12 07:54:42 | Školstvo a vzdelávanie
Študenti SUŠ L. Bielika na návšteve u Apponyiho

Apponyiovský palác - Bratislava

(Levičan.sk, M.Š.) Žiaci štvrtého ročníka odboru propagačné výtvarníctvo sa opäť vybrali do hlavného mesta, aby „navštívili Apponyiho“ vo svojom paláci. 

Študenti SOŠ Bielika navšívili Apponyiho

Apponyiovský palác sa nachádza na Hlavnom námestí v Bratislave a dokumentuje historický vývoj slohov 18. a 19. storočia. Palác dal postaviť gróf Juraj Apponyi z Oponíc v rokoch 1761 – 1762 v štýle rokoka. Mesto v roku 1867 odkúpilo palác pre potreby magistrátu a od roku 1932 slúži Múzeu mesta Bratislavy. Múzeum historických interiérov sa nachádza na prvom a druhom poschodí Apponyiho paláca a prezentuje zariadenia historického interiéru. Prvé poschodie je zariadené ako reprezentačné piano nobile so zámerom evokovať šľachtický interiér z konca 18. storočia. Druhé poschodie predstavuje ukážky zariadenia bratislavského meštiackeho interiéru z obdobia od konca 18. do konca 19. storočia v miestnostiach s objavenými nástennými maľbami. V historických interiéroch si žiačky na komentovanej prehliadke mali možnosť vyskúšať aj dobový odev z 18. a 19. storočia.

V suteréne Apponyiho paláca sme si už vo vlastnom odeve prezreli Múzeum vinohradníctva. Prostredníctvom originálnych predmetov múzeum dokumentuje dejiny vinohradníctva v Bratislave.

Okrem vyčerpávajúcej prehliadky, ktorú absolvovali spolu s PaedDr. Melindou Šteinerovou u Apponyiho v paláci si žiačky pozreli aj Starú radnicu, kde sa nachádza Múzeum dejín mesta. Vyštverali sa aj na vežu, odkiaľ sa im naskytol očarujúci výhľad na celé Staré mesto.

Vyčerpané, ale plné dojmov sa už teraz tešia na ďalšiu obohacujúcu exkurziu.

Zdroj: PaedDr. Melinda Šteinerová

Prejdi na úvodnú stránku portálu www.levican.sk
© ISPOM, s.r.o. (Levičan.sk) - Autorské práva sú vyhradené a akékoľvek použitie častí alebo celku bez písomného povolenia vydavateľa sú zakázané.

1260 zobrazení | pridal: admin levican
label