Posledný inzerát...

thumb1

Pekný 3-izbový byt na prenájom

2017-08-01 16:59:45 | nehnuteľnosti

Prenajmem zariadený 3-izbový byt na Mochovskej ul. v Leviciach, 2. posch. plastové okná, mur. jadro, prerobené podlahy. Je zariadený.K dispozícii všetky elektrospotrebiče.DIGI TV a internet.Cena: 500 €/mesiac vrátane energií. Kontakt:...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

TEMNÉ KECY
30.01.2018 o 19:00 | CK Junior Levice

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Levické noviny » Správy » Zobrazenie článku

Okres Levice: Kúpaliská v okolí

2010-05-10 09:33:10 | Správy
Okres Levice: Kúpaliská v okolí

Ponúkame Vám krátky prehľad najbližších kúpalísk v okolí Levíc

Leto je tu a s ním i pripekajúce slniečko, preto sme sa v tomto diele reportáží o levickom okolí zamerali na kúpaliská, na ktorých by sme sa v takýchto dňoch mohli schladiť.  
Margita - Ilona
Toto kúpalisko je od Levíc je vzdialené 6 km smerom na Šahy a jeho termálne pramene boli hlavným dôvodom pre jeho vybudovanie. Bazény zásobujú vodou dva vrty s teplotou 25°C. Termálne kúpalisko má štyri bazény a poskytuje ubytovanie v modernom autokempingu s 300 lôžkami alebo v privátnych chatách i penziónoch v blízkom okolí. V roku 2009 prebehla rekonštrukcia časti rekreačného i plaveckého bazéna. Súčasťou areálu sú športoviská ako napríklad tenisové kurty či minigolf, ktoré poskytnú dostatočné športové vyžitie, tobogány i stánky s občerstvením. V priebehu roka navštívi kúpalisko približne 55 tisíc a kemping okolo 5 tisíc návštevníkov.

Santovka 
Termálne pramene boli v tejto lokalite využívané na ľudovú liečbu už niekoľko storočí, pričom až od  19. storočia sa využívajú na liečebné účely. V areáli kúpaliska sa nachádza jeden plavecký bazén, rodinný bazén s rozmermi 15 x 15 m a  jeden detský s teplotami vody 26,7 °C , ďalej stánky s občerstvením i hotel poskytujúci ubytovanie i celoročný welness – masáže a termálne vane. Popri vonkajších bazénoch sa nachádzajú lehátka, ktoré si za poplatok môžete zapožičať. Veľmi príjemne pôsobia sedavé travertínové bazéniky v štýle rímskych kúpeľov, ktoré vám poskytnú relax i príjemné osvieženie v období letných horúčav, ale i masážne travertínové vodopády a trysky, ktoré vám prekrvia telo prúdom termálnej vody. Tohtoročná letná sezóna bola na kúpalisku spolu bohatým programom otvorená v nedeľu 2. mája.

Dudinka 
Termálne kúpalisko Dudinka sa nachádza v kúpeľnom mestečku Dudince, ktoré leží 27 km od Krupiny. Meno nesie po víle, ktorej podľa starej legendy vďačí dudinská minerálna voda za svoju liečivú silu. Nájdete tu 4 bazény, jeden s rôznymi atrakciami ako sú šmýkačky či tobogány, minerálny bazén,ktorý obsahuje extrémne vysoko mineralizovanú vodu, pričom maximálny pobyt v bazéne je 30 min. Ďalej sa tu nachádzajú 2 menšie detské bazény, ale i rekreačný bazén s vodnými masážami. Ceny v letnom období sa pohybujú od 3,30 EUR( od pondelka do piatku) do 5 EUR (cez víkend,v sobotu, nedeľu a vo sviatok.)
Podhájska 
Slaná termálna voda z Podhájskej pôsobí liečivo na ľudí s problémami priedušiek a chorobami dýchacích ciest. Dobre pôsobí tiež na ľudí trpiacich reumatizmom, cievnymi a kĺbovými ochoreniami, pretrvávajúcimi bolesťami chrbtice. Pobyt na tomto kúpalisku si môžete spestriť aj športovými aktivitami, pretože súčasťou objektu je rozsiahla trávnatá plocha vhodná aj na loptové hry ako napr. volejbal. Najmenší návštevníci sa potešia pieskovisku, šmýkačke a hojdačkám, ktoré sú určené práve pre nich. Teplé večery si môžete  užiť posedením s priateľmi pri grilovaní, opekaní alebo pri varení gulášu. Nedávno pribudol relaxačno-rekondičný komplex, ktorý poskytuje masáže, vodoliečbu, elektroliečbu, saunu, fitness, solárium, thajskú masáž či bioenergoterapiu. Okrem bazéna s termálnou, silne mineralizovanou vodou s celoročnou prevádzkou sa tu nachádzaju ďalšie 3 bazény, z toho 2 plavecké a tobogán, pričom okolie je okrášlené zeleňou a sochami, ktoré dotvárajú atmosféru areálu. Cena vstupného na kúpalisko v odbdobí od 7.júna do 19.septembra je 5,20 € pre dospelých a 3,30 € pre deti do 15 rokov.
Prajeme príjemný pobyt !reklama pod článkom: Okres Levice: Kúpaliská v okolí
© ISPOM, s.r.o. (Levičan.sk) - Autorské práva sú vyhradené a akékoľvek použitie častí alebo celku bez písomného povolenia vydavateľa sú zakázané.

5227 zobrazení | pridal: Admin. Silvia M.
label