Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Levické noviny » Školstvo a vzdelávanie » Zobrazenie článku

Téma Európska únia a Sacharovova cena

2012-10-25 22:45:39 | Školstvo a vzdelávanie
Téma Európska únia a Sacharovova cena

Na Katolíckej spojenej škole sv. Vincenta de Paul v Leviciach sa konala konferencia.

(Levičan.sk) Dňa 25.10.2012 sa na Katolíckej spojenej škole sv. Vincenta de Paul konala konferencia, kde sa diskutovalo o problematike Európskej únie, jej inštitúcii a porušovaniu ľudských práv a slobôd. Ďalšou témou bola Sacharovova cena. Táto konferencia bola súčasťou projektu Euroscola 2013 do ktorého sme sa zapojili.

Foto: Konferencia  problematike Európskej únie s europoslankyňou

Pozvaní, ktorí nás podrobnejšie oboznamovali o daných témach boli poslanci. Ako prvá nás oboznámila európska poslankyňa Katarína Neveďalová, ktorá  nám jasne vysvetlila čo to Európska únia je a aké má funkcie. Študenti mali možnosť klásť pani europoslankyni otázky, na ktoré veľmi rada odpovedala . S pani europoslankyňou sme komunikovali pomocou konferenčného hovoru.

Ďalší pozvaný bol PhDr. Roman Salinka, poslanec mestského parlamentu v Leviciach, ktorý nás oboznámil s problematikou ľudských práv. Dal nám veľa rád do života a jedno skvelé  „Najskôr začnite od seba.“

K poslednej téme Sacharovova cena sa vyjadrila Mgr. Martina Gašparová, ktorá s nami hravo komunikovala a kládla nám otázky.

Tému Európska únia vo forme prezentácie spracovala študentka 3.ročníka Barbora Vargová. Tému ľudských práv sme spracovali vo forme plagátu a videa, ktoré vytvoril Michal Husár, ktorý sa taktiež podieľal na technickom zabezpečení. Základné informácie o Sacharovi odprezentovala Martina Kondéová. Konferenciu viedli študentky 3. ročníka Veronika Strákošová a Kristína Gulová, ktoré si poradili aj s menšími komplikáciami techniky. Do projektu bolo zapojených ďalších 12 ľudí, ktorí sa podieľali na tvorbe propagačného plagátu a papierového srdca, ktoré symbolizuje lásku a rovnosť medzi ľuďmi.

Súčasťou projektu bolo aj vytvorenie dotazníka, zisťujúceho, aké vedomosti majú študenti stredných škôl a žiaci II. stupňa základných škôl o týchto témach.  A práve v dôsledku zistenia, že viac ako 60% zo zatiaľ opýtaných respondentov sa  nestretlo s pojmom Andrej Sacharov,  Sacharovovou cenou a informácie o ľudských právach  im boli tiež nejasné, sme sa rozhodli pozvať asi 200 študentov z okolitých škôl na našu konferenciu.

Zapojením sa do projektu Euroscola 2013, súťažíme o výhru jednodňového pobytu v európskom parlamente v Štrasburgu, kde budeme spolu s poslancami rokovať o problematikách v Európe.

Zdroj: Kristína Gulová a Radoslava Tatarkovičová

Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
© ISPOM, s.r.o. (Levičan.sk) - Autorské práva sú vyhradené a akékoľvek použitie častí alebo celku bez písomného povolenia vydavateľa sú zakázané.

3793 zobrazení | pridal: admin levican
label