Posledný inzerát...

thumb1

Vinicu

2018-07-30 17:40:20 | nehnuteľnosti

Predám vinicu nad Margitou, kataster Kalinčiakovo 18 á, na pozemku sa nachádza pivnica Na vinici sa nachádza približne 400 koreňov v 4 radoch na betónových stĺpoch Prístup dobrý od Margity a od Mýtnych Ludan Cena 3000 €, možná do...

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Učiteľka v súkromných jasliach

2017-05-18 18:52:49

- samostatné odborné vedenie 1-3 ročných detí, - plnenie programu výchovy a vzdelávania detí podľa osnov - hygiena detí - vedenie detí s samostatnosti - realizácia hier a aktivít ...

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

FARMÁRSKA NEDEĽA V BOHUNICIACH
25.08.2019 o 09:00 | Areál vodného mlyna v Bohuniciach

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Levické noviny » Rozhovory » Zobrazenie článku

Náš hlas Česko Slovenska je Levičan Juraj Zaujec

2012-04-12 20:31:38 | Rozhovory
Náš hlas Česko Slovenska je Levičan Juraj Zaujec

Rozhovor s Jurajom Zaujecom viedol primátor mesta Levice, Štefan Mišák

(Levice, Levičan.sk) Skvelý muzikant a spevák Juraj Zaujec reprezentuje svojou účasťou v speváckej súťaži HLAS ČESKO SLOVENSKA aj mesto Levice. Juraj postúpil do ďalšieho kola hudobnej súťaže v tíme Rytmusa. O tom, kto napokon postúpi ďalej a dostane možnosť zmeniť svoj život, rozhodnú nielen koučovia, ale aj diváci, Levičania! Portál Levičan.sk pripravuje sériu reportáži s levickým hlasom Jurajom, a preto v blízkom čase môžete sledovať na Levičan.sk video reportáže zamerané na Jurajove aktivity. 

Prvou zo série reportáží je rozhovor s Jurajom Zaujecom na Mestskom úrade v Leviciach.

Video Levičan.sk: Náš hlas Česko Slovenska je Levičan Juraj Zaujec, Účinkujúci: Juraj Zaujec, Štefan Mišák

Juraj nesmierne ma teší, že si v súťaži, v ktorej si a po dlhom čase opäť sledujem jednu zo súťaží slovenskej televízií, ktorá ma zaujala lebo je tam Levičan. Mohol by som sa opýtať aké sú tvoje zámery, čo je jasné, že by si chcel vyhrať.

„Myslíš, že sa dostaneš do ďalšieho kola?“, opýtal sa primátor Štefan Mišák.

„Tak dúfam v to, že hej, ale každopádne ani nie je tak pre mňa dôležité vyhrať úplne, ale skôr akože spievať tam piesne pre ľudí, také ktoré by ich robili šťastnými, kde by som vysielal nejakú pozitívnu energiu. A v podstate čím dlhšie tam ostanem, tak tým si tých piesní zaspievam viac. Takže čím dlhšie tam zostať. A nemám úplne taký urputný záujem to vyhrať a ani mi na tom tak strašne nezáleží, skôr akože zanechať tam po sebe nejaký príjemný dojem.“, odpovedal Juraj Zaujec.

„Keby som ja bol v súťaži, tak by som si za šéfku vybral Darinku. Ty si si vybral niekoho úlne iného. Prečo si tvoj výber smeroval práve k Rytmusovi?“, opýtal sa primátor Levíc.

„No Darinka sa mi jediná neotočila, čiže ju by som si ani nemohol vybrať, ale aj tak si myslím, že ja som si to nejak nepripravoval, že čo vlastne sa stane a ani som nad tým nechcel rozmýšlať, že keď sa tam niekto otočí, že kto, takže som to nechal úplne na poslednú chvíľu, na to, že fakticky ako to budem tam v tom momente cítiť, a tam som mal dnes už viem, že úplne správny pocit a musím povedať, že Rytmus je proste veľký profesionál. To čo robí, tak robí veľmi dobre, vie kam to je cielené, vie čo od toho má vlastne očakávať, a hlavne ja som v podstate roky hrával vonku, však to viete, ale teda roky robím muziku, ale nemám napríklad takú skúsenosť stými médiami alebo stou televíziou. Je to pre mňa niečo úplne nové a ja som to aj tak bral, pre mňa osobne taká mediálna škola, že ako vlastne  vystupovať v televízií ako komunikovať s médiami, ja stým takú skúsenosť nemám. Podľa mňa on je na to úplne ideálny.“, odpovedal Juraj Zaujec.

„Prišiel si do prostredia, ktoré si nepoznal, toho mediálneho. Čo ťa prekvapilo a čo si očakával alebo čo ťa neprekvapilo“, opýtal sa levický primátor Štefan Mišák.

„Mňa hlavne prekvapilo presne to, že....tí ktorí ma poznajú, veď vy viete, že ja som v podstate úplne kľudný, normálny človek, ktorý keď teda nepomôže minimálne neublíži a v podstate nemal som nikdy osobné problémy s nikým. Nemám nejakých nepriateľov, snažím sa chovať normálne, úprimne a v tej televízií to vypadalo úplne tak, že ja sám som seba hneval, že jak tam vyzerám arogantne, v podstate namyslene alebo čo. To ma strašne prekvapilo a nechcem tu vyzerať nejako blbo, ale aj ma to trochu zabolelo, lebo rátal som samozrejme stým, že ma budú hodnotiť rôzny ľudia, ale je to iné keď to príde, iné keď na vás niekde napíšu, že ty si taký, taký, taký...hentaký a v podstate vy máte pocit, že to nie je pravda, resp. ja mám svedomie úplne čisté a to ma prekvapilo a v podstate  viem na tom jednu vec, že snažím sa od vtedy v tej televízií, pri nejakých rozhovoroch chovať úplne inak, lebo to potom v televízií vyzerá presne naopak.“, odpovedal Juraj Zaujec.

„Keď sa človek dostane do televízie stane sa určitým spôsobom slávnym, samozrejme že prináša to svoje pozitíva i negatíva. Sláva poľná tráva. Ako to zmenilo tvoj život, a aké sú tvoje aktivity v súčasnosti počas tejto súťaže?“ opýtal sa primátor.

„No tak je to hlavne časovo strašne náročné, pretože príprava vôbec jedného toho live vystúpenia, teraz bolo prvé, a predtým aj tých ostatných vystúpení čo boli, tak trvá cca až 10 dní, čiže zhruba týždeň. U mňa to teda teraz vyzerá tak, že zo 14 dní som 10 v Prahe a akonáhle sa to dá, tak prídem domov, a v podstate snažím sa byť s rodinou čo najviac, lebo tá tím trpí asi najviac, aj keď v živote sme zažili oveľa dlhšie odlúčenia, ale tu je to také zvláštne, lebo v podstate človek je doma a nie je. Niekde sa o tom píše, a teraz moje dcéra ma vidí niekde v televízií, a teraz aha tata, ale doma som neni. Takže väčšinu času trávim tam a pripravujeme tú súťaž. Ako momentálne sa venujem maximálne tomu.“, odpovedal Juraj Zaujec.

Foto Levičan.sk: Juraj Zaujec na súťaži Hlas Česko Slovenska

Foto: Gabriel Kosmály ml.

„Ak je niekto dobrý stavebný inžinier, žije z toho, že postaví pekný dom a skutočne uživí to celú jeho rodinu, ak je niekto konštruktér, to isté. Ty si vynikajúci muzikant. Myslíš si, že dokážeš v budúcnosti muzikou uživiť svoju rodinu ?“, opýtal sa primátor.

„Tak v podstate ja, ako jedna z vecí na ktoré som celkom hrdí je a teda musím to úprimne priznať, že na tom Slovensku je to fakt ťažké. Ja som ešte v podstate okrem asi pol roka na vysokej škole, keď som predával cdčka v Bratislave, tak som v podstate v živote nerobil nič iné zatiaľ, čiže väčšinu života som iba hral a spieval, aj keď je pravda, že nie doma. Od kedy som doma tak zasa tiež len učím, čiže hrám na gitare a spievam, čiže venujem sa muzike a hrám a spievam, čiže veľmi si vážim to, že má to šťastie, že ma živí to čo ma baví a v podstate mojím cieľom je to iba stále zlepšovať a stále v tom nejakým spôsobom napredovať. Ale je pravda, že treba povedať, že na Slovensku keď to porovnám stým svetom tak je to stokrát ťažšie hlavne v tej kultúrnej oblasti a je to škoda, trebalo by stým niečo robiť. Levice na tom neni tak vôbec ani zle oproti iným mestám. Je to ťažké stou muzikou na Slovensku, ale to asi všetci vedia, ale ja sa snažím a zatiaľ sa mi celkom darí, dúfam, že to bude stále lepšie a lepšie.“, odpovedal Juraj Zaujec.

„Vzhľadom na to, že učíš na ZUŠ, tak Levičania ťa poznajú, a hlavne my tu na mestskom úrade, keď robíme akúkoľvek akciu tak vždy je tu ZUŠ a ty medzi nimi. Vždy nám zaspievaš skladbu, ja teda najradšej počúvam tie ktoré sú tvojou vlastnou tvorbou. Levičania samozrejme predpokladám ti poslali množstvo množstvo esemesiek a aj tak budú robiť aj v ďalšom kole. Určite to budem pozerať a pošlem ti niekoľko esemesiek a verím, že ty aj v budúcich rokoch nezanevrieš na Levice a akou si vďakou budú tvoje vystúpenia, alebo či plánuješ stále zabávať Levičanou svojou hudbou?“, opýtal sa primátor.

„No tak samozrejme, ja stále opakujem jednu vec, že ono je to trošku zvláštne, ale vždycky sa to všetko centralizuje: Bratislava, Praha, takýto trend bol vždy a ja musím povedať, že ja od kedy som sa vrátil zo zahraničia na nejaký dlhý čas, tak hlavne strašne často hrám doma v Leviciach. A strašne často sem nosím muzikantov z iných miest, ktorý keď tu vidia, že v podstate, že sa tu veľmi veľa krát dejú nejaké kultúrne akcie, ktoré nie sú úplne bežné vo väčších mestách, tak sú z toho strašne milo prekvapení a všetci, ktorí tu boli so mnou tak sú nadšený z toho, že aký tu je cez ten víkend život. Takže ja sa budem určite snažiť v tomto pokračovať ešte viac. Tým, že už nejaký čas učím na ZUŠke, tak v rámci nejakej kultúrnej osvety vidím tam obrovský priestor v tých školách, pretože tam naozaj je čo zlepšovať, a je tam, no veď vy to viete tak isto veľmi dobre, resp. oveľa lepšie, lebo máte stým oveľa lepšiu skúsenosť, ale tam akože vidím naozaj kopec vecí, ktoré sa dajú zlepšovať  a kde by to aj išlo.“, odpovedal Juraj Zaujec.

„Mňa osobne teší a mnohých Levičanov určite tiež, že reprezentuješ okrem seba samého aj samozrejme mesto Levice, a v meste Levice sa určite stretávaš s mnohými hudobníkmi, mesto Levice má množstvo kapiel, amatérskych kapiel, s ktorými spolupracuješ, s ktorými sa stretávaš?“, opýtal sa primátor.

„Aj prvá kapela, s ktorou sme boli v zahraničí to boli všetko Levičania, resp. na polovicu. Tam bol spolužiak..............., dobrý kamarát Norbert Pompa, Edko Virág hral na basu,  Peťo Ivanič hral na bicie, oni ďalej fungujú v zahraničí, veľmi úspešne, ja tam s nimi už nie som, ale stále sme kamaráti. Samozrejme s kolegami z hudobnej školy to je jasné, že vždycky sa stretávame na rôznych akciách. Snažím sa aj kontaktovať s tými mojimi žiakmi, resp. ich rovesníkmi a kapelami, čiže keď môžem tak sa ich pýtam čo riešia, čo robia, tak keď v rámci možností keď sa dá. No a veľa z tých z mojej mladosti muzikantov, no z mladosti, nie že by som bol starý, tak z pred 10-tych rokov zhruba, tak už pri tom nie sú. Aj keď sme robili cez leto akciu, neviem či ste zaregistrovali, takú že „staré levické kapely“ a to bolo tiež sranda, lebo tam sa ocitli ľudia, ktorí 15 rokov nesedeli  za bicími a zrazu to tam išlo. To bolo veľmi zábavné. No a v poslednom čase, teraz asi s Peťom Kriškom a s jeho Ad Actou, kde spievam a aj sme nahrali cd-čko, ktoré pôjde dúfame čo skoro von a som veľmi zvedavý ako to vypáli, lebo tá muzika je veľmi dobrá čo je tam.“, odpovedal Juraj Zaujec.

„My sme všetci Levičania, tešíme sa na ďalšie kolo, že ti budeme môcť poslať hlas. Ja ďakujem už všetkým aj za teba Levičanom, ktorí ti ho pošlú. A čo by si im odkázal ty?“, opýtal sa primátor.

„No tak ja by som všetkým Levičanom odkázal určite to, že nech sledujú aj ďalšie kolá, nejde vždycky iba o mňa ale vidím v tej súťaži nejaký úlplne iný priestor aj pre ľudí, ktorí doteraz ten priestor nemali, čoho som teda dôkazom aj ja a čo sa týka mňa, tak ja si všetku tú podporu, ktorú už teraz cítim veľmi vážim, a proste plním sa mi môj sen a stále viac a viac. A zato im všetkým ďakujem, keď v tom budú pokračovať, tak ja budem o to viac šťastnejší. Díky“, odpovedal Juraj Zaujec.

Podobné témy:

Skupina „Ad acta“ nestarne, ale zreje ako dobré víno

Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk

© ISPOM, s.r.o. (Levičan.sk) - Autorské práva sú vyhradené a akékoľvek použitie častí alebo celku bez písomného povolenia vydavateľa sú zakázané.

5491 zobrazení | pridal: admin levican
label