Posledný inzerát...

thumb1

Dám do prenájmu 1 izbový byt

2017-10-04 12:03:43 | nehnuteľnosti

V Leviciach dám do prenájmu 1-izbový byt s balkónom, po kompletnej rekonštrukcii, zariadený a kompletne vybavený. Cena dohodou. 0902919085....

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Vodič osobného vozidla

2017-09-28 09:09:18

Tekovská knižnica v Leviciach príjme do trvalého pracovného pomeru vodiča s praktickými skúsenosťami vedením osobného motorového vozidla....

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

STÁLA EXPOZÍCIA TEKOVSKÉHO MÚZEA V LEVICIACH
31.10.2017 o 00:00 | Tekovské múzeum Levice

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Kultúra » Zobrazenie článku

Festival Viva Musica! obohatí projekt Red Bull Flying Bach

2013-04-25 | Kultúra

Na festivale Viva Musica!, ktorý sa bude konať 22. až 29. júna v Bratislave, vystúpi projekt Red

Festival Viva Musica! obohatí projekt Red Bull Flying Bach

BRATISLAVA 25. apríla (WEBNOVINY) - Na festivale Viva Musica!, ktorý sa bude konať 22. až 29. júna v Bratislave, vystúpi projekt Red Bull Flying Bach.

Agentúru SITA o tom dnes informovala PR manažérka podujatia Barbora Drahovská. Ide o unikátne spojenie moderného breakdanceu a klasickej hudby svetoznámeho skladateľa Johana Sebastiana Bacha.

Netradičnú šou si budú môcť ľudia pozrieť 25. júna v Starej tržnici v slovenskej premiére.

Hlavným mottom projektu Red Bull Flying Bach je, že pohyby breakdancerov sú rovnako cool ako Bachove fúgy z Temperovaného klavíra. Breakdanceová formácia Flying Steps z Berlína vytvorila 70-minútový program s projekciou, v ktorej spojili urbánnu kultúru so súčasným tancom a nadčasovou hudbou nemeckého barokového génia.

Choreografia Vartana Bassila v hudobnej réžii Christopha Hagela vykresľuje Bachove dielo Temperovaný klavír prostredníctvom pohybov tanečníkov do poslednej noty v živom sprievode klavíra a barokového čembala. Po beznádejne vypredanej European Tour 2011 sa projekt Red Bull Flying Bach zastaví v Bratislave v rámci svojej World Tour 2012/13.Organizátori festivalu Viva Musica!, ktorý sa bude konať na štyroch miestach v Bratislave, zverejnili prvých dvoch účinkujúcich deviateho ročníka podujatia v polovici februára. Poľské kvarteto Mozart Group sa 22. júna predvedie na Hlavnom námestí na voľne prístupnom otváracom koncerte festivalu a japonská džezová klaviristka a skladateľka Hiromi Uehara vystúpi 24. júna v Starej tržnici. Na festivale sa predstaví aj venezuelsko-americká klaviristka Gabriela Montero. Pre 42-ročnú rodáčku z Caracasu to bude prvé vystúpenie na Slovensku. Majsterka improvizácie sa so sólovým recitálom predvedie 23. júna v Starej tržnici.

Namiesto tradičného operného gala sa tento rok na festivale Viva Musica! uskutoční veľkolepý koncert venovaný českému hercovi, spevákovi, dirigentovi, hudobnému skladateľovi a autorovi filmovej hudby Petrovi Hapkovi. Na západnej terase Bratislavského hradu si ho 29. júna prídu uctiť Lucie Bílá, Jana Kirschner, Szidi Tobias, Jana Golisová, Michael Kocáb, František Segrado a ďalšie osobnosti. O sprievod sa postará Orchester Viva Musica! pod taktovkou Oskara Rózsu.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
497 zobrazení
label