Posledný inzerát...

thumb1

Dám do prenájmu 1 izbový byt

2017-10-04 12:03:43 | nehnuteľnosti

V Leviciach dám do prenájmu 1-izbový byt s balkónom, po kompletnej rekonštrukcii, zariadený a kompletne vybavený. Cena dohodou. 0902919085....

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Vodič osobného vozidla

2017-09-28 09:09:18

Tekovská knižnica v Leviciach príjme do trvalého pracovného pomeru vodiča s praktickými skúsenosťami vedením osobného motorového vozidla....

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

STÁLA EXPOZÍCIA TEKOVSKÉHO MÚZEA V LEVICIACH
31.10.2017 o 00:00 | Tekovské múzeum Levice

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Slovenské spravodajstvo » Kultúra » Zobrazenie článku

Česi posielajú do boja o Oscara detektívku V tieni

2012-09-17 | Kultúra

Česká filmová a televízna akadémia poslala do boja o Oscara v kategórii cudzojazyčných filmov

Česi posielajú do boja o Oscara detektívku V tieni

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Česká filmová a televízna akadémia poslala do boja o Oscara v kategórii cudzojazyčných filmov snímku V tieni režiséra Davida Ondříčka.

Detektívka, na ktorej sa finančne podieľala aj spoločnosť Trigon Production slovenského producenta Patrika Pašša a v ktorej sa objavili slovenskí herci Soňa Norisová a Richard Stanke, mala v Prahe slávnostnú premiéru 12. septembra. Od štvrtka ju začnú v širokej kinodistribúcii premietať aj na Slovensku.

"Z nominácie na možného kandidáta na Oscara máme úprimnú radosť a urobíme maximum pre to, aby sme sa dostali do užších nominácií," povedal Ondříček .

"Ťažko slovami vyjadriť všetky pocity, ktoré práve mám. Úprimne to vnímam aj ako príjemné prekvapenie, keďže snímka bola v rámci kampane až príliš často prezentovaná ako oscarový favorit a bál som sa, že nám to nakoniec ublíži. Česká akadémia nás našťastie podržala. Sme nesmierne šťastní, že sa nám to podarilo," dodal.


Obrazom: Český film V Tieni zabojuje o Oscara


Tento rok členovia Akadémie vyberali českého kandidáta spomedzi 48 snímok, ktoré mali premiéru od októbra 2011 do septembra 2012. "Z takmer 50 celovečerných hraných a dokumentárnych filmov, z ktorých mohli členovia Českej filmovej a televíznej akadémie vyberať, zvíťazil film s najväčším rozpočtom a pochválený českou filmovou kritikou. Verím, že máme dobrého kandidáta pre nominácie. Ostatné nominácie na Oscara sme dostali práve za filmy mapujúce našu minulosť. V roku 2003 to boli Želary a v roku 2000 film Musíme si pomáhat. Ostatného Oscara sme dostali tiež za ohliadnutie sa do nedávnej minulosti a to v roku 1996 za Kolju. Dúfam, že film V tieni by mohol stretnúť rovnaký osud," povedal výkonný riaditeľ ČFTA Petr Vachler.Okrem Norisovej a Stankeho sa v snímke zasadenej do československého prostredia 50. rokov predstavili aj Ivan Trojan, Sebastian Koch, David Švehlík, Jiří Štěpnička, Marek Taclík, Norbert Lichý, Martin Myšička, Miroslav Krobot, Tomáš Bambušek alebo Filip Antonio. Producentmi filmu sú okrem Ondříčka aj Kryštof Mucha a Ehud Bleiberg. Zaujímavá je aj hudba, ktorú pripravili Jan P. Muchow a Michal Novinski.

O dobové kostýmy sa zase postarala Jarmila Konečná a kameru obsluhoval Poliak Adam Sikora, ktorého režisér označil za skutočného umelca. Rozpočet filmu, ktorý mal dovedna až 17 verzií scenára, je 71 miliónov českých korún (v prepočte približne 2,85 milióna eur). Pôvodný rozpočet 70 miliónov korún museli navýšiť o ďalší milión, pretože snímku tento rok dodatočne prestrihávali, pričom pozmenili aj hudbu.

Informácie pochádzajú z webovej stránky iDNES.cz a z archívu agentúry SITA.


Zdroj: Webnoviny
Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
504 zobrazení
label