Posledný inzerát...

thumb1

Dám do prenájmu 1 izbový byt

2017-10-04 12:03:43 | nehnuteľnosti

V Leviciach dám do prenájmu 1-izbový byt s balkónom, po kompletnej rekonštrukcii, zariadený a kompletne vybavený. Cena dohodou. 0902919085....

zobraziť inzerciu!

Ponuka práce

Vodič osobného vozidla

2017-09-28 09:09:18

Tekovská knižnica v Leviciach príjme do trvalého pracovného pomeru vodiča s praktickými skúsenosťami vedením osobného motorového vozidla....

zobraziť pracovné ponuky!

Predpoveď počasia

Najnovšia galéria

Fotky Movement 2016
thumb1 thumb2 thumb3
...prejsť na fotogalérie Levičan.sk

Najbližšia udalosť

STÁLA EXPOZÍCIA TEKOVSKÉHO MÚZEA V LEVICIACH
31.10.2017 o 00:00 | Tekovské múzeum Levice

...prejsť na kalendár udalostí

Posledná pridaná firma

Logo Levičan.sk

Podporte projekt Levičan.sk umiestnením jedného z bannerov na Vaše stránky!
Úvodná stránka » Levické noviny » Školstvo a vzdelávanie » Zobrazenie článku

Plenér Strednej umeleckej školy Ladislava Bielika z Levíc

2016-05-31 08:46:53 | Školstvo a vzdelávanie
 Plenér Strednej umeleckej školy Ladislava Bielika z Levíc

Drozdovo a jeho okolie poskytli žiakom mnohé cenné pohľady na krajinu a mnohí z nich sa tu zdokonalili v žánri krajinomaľba.

(Levičan.sk, Stredná umelecká škola Ladislava Bielika) V dňoch od 23. 5 – 27. 5 sa žiaci prvých ročníkov pod vedením PaedDr. Melindy Šteinerovej a Mgr. art Moniky Boldišovej zúčastnili krajinárskeho kurzu na Drozdove pri Novej Bani. Tu mali možnosť preveriť svoje zručnosti v kresbe a maľbe krajiny.

Foto z kurzu v Drozde

Od rána do večera v lone prírody kreslili rôzne prírodné scenérie. Zostal im priestor aj na návštevu Pohronského múzea v Novej Bani, kde videli nielen expozíciu národopisnú, ale aj zbierky minerálov a hlavne na vlastné oči spoznali ako fungoval Potterov ohňový stroj. Múzeum sídli v priestoroch bývalej mestskej randnice a má mnohé zachovalé gotické a renesančné prvky. Okrem múzea si vyšlapali aj k 5 metrov vysokému Starohutskému vodopádu, ktorého scenériu zachytili vo svojich obrazoch.

„Dúfam, že sa na plenéri aj fyzicky zregenerovali a našli tu mnohé inšpiračné zdroje a budú pokračovať v individuálnej maľbe krajiny aj počas nastávajúcich letných prázdnin. Slnko, voda a krajina vždy poskytnú pestrú paletu námetov pre mladých i starších umelcov."

Zdroj: PaedDr. Melinda Šteinerová

Prejdi na úvodnú stránku portálu Levičan.sk
© ISPOM, s.r.o. (Levičan.sk) - Autorské práva sú vyhradené a akékoľvek použitie častí alebo celku bez písomného povolenia vydavateľa sú zakázané.

1290 zobrazení | pridal: admin levican
label